Jarní lyžovačka v GRUZII

prosluněné ježdění na Kavkaze

Na hory do Gruzie? No to si kuř… Ježdění v Gruzii ti dá nejenom skvělý pocit z tamních kopců, ale obohatí tě i kulturně, protože Gruzie – to je úplně jiný svět! Ale samozřejmě v dobrém slova smyslu! Nečekej žádné old school středisko – 70 km upravovaných sjezdovek, moderní vleky, kabinky, luxusní jídlo za přívětivé ceny, nepopsatelná prašanová pole, které skoro nikdo neodpaňuje, útulný hotel s vlastním barem a k tomu všemu doprava letecky, výlet do Tbilisi, párty lidi s tebou…no říkám ti, Gruzii prostě musíš jednou zkusit!

Lokalita a ubytování

Moderní, rychle se rozvíjející lyžařské středisko Gudauri, které je obklopeno „kavkazkými obry“ (na dohled je Kazbeg – 5033m.n.m), se nachází 120 km severně od hlavního města Gruzie Tbilisi a je jedním z nejhezčích míst na světě, kam vyrazit za sněhem! Kromě 70 km upravovaných sjezdovek nabízí taky neskutečně dlouhé pláně, které pro freeridové nadšence znamenají opravdový ráj na zemi! Velký Kavkaz je starší a vyšší pohoří než Alpy (nejvyšší lanovka tě doveze do nadmořské výšky 3300 m.m.m.!) a kopce jsou zde tedy mírnější, ale přitom vyšší, takže spíše připomínají obrovské pastviny, po kterých se dá jezdit prakticky kdekoliv! Každý den tak můžeš prášit na jiných místech, po kterých nikdo před tebou nejel! Díky tomu budeš moci zažít i 40-50 minutové pojezdy hromadou prašanu k ruským hranicím, kde nasedneš na lanovku, která tě doveze zase zpátky do střediska. A tohle si můžeš dát klidně i tak 3-4x za den.

Délka sjezdovek: 70 km
Počet lanovek: 12 (1 kabinka, 7 sedaček)
Výškový profil: 1990 – 3279 m.n.m.

Ubytování je zajištěno v hotelu Veranda, který se nachází cca 800m od lanovky – ale neboj, kdyby se ti nechtělo šlapat, tak hotel zajišťuje odvoz na svah! Hotel Veranda je místo se skvělou atmosférou, nádhernými výhledy na okolní hory, parádním barem a výbornou restaurací…no prostě zn. Layno ideál. Navíc máš v ceně i chutnou polopenzi, takže se nemusíš o nic starat. A oběd si koupíš na svahu za ceny podobné v Česku! A nedaleko od hotelu je i wellness centrum, které budeš moct poplatek využít! Ubytováni budeme na 2 a 5 lůžkových pokojích.

 

Program a doplňky

Kromě brázdění místních sjezdovek a nekonečných prašanových polí tě čeká i spoustu dalších zajímavých aktivit. Nějaká ta párty v baru, že ano. Taky ochutnávání skvělé místní kuchyně, chillování s vodárnou, volitelně i výšlap na skialpech/sněžnicích/splitu ke klášteru Lomisa, kde nás místní mnich pohostí čajem ve svém skromném obydlí. Nudit se rozhodně nebudeš – zájezd do Gruzie je kulturně velmi výživný a určitě si jej budeš ještě dlouho dobu pamatovat.

Krom toho tě čeká i výlet do hlavního města Tbilisi, kde strávíme celý den! Zde si zajdeme na neřízenou gastro hostinu, při které ochutnáš hromadu místních specialit a budeš si připadat jako Zdenda Pohlreich – 2 hodiny si budeš žít jako král, abys pak ve finále za vše zaplatil směšnou částku! Pak si dáme zasloužené wellness v historických katakombách v samém centru města, kdy si pronajmeme obrovské spa prostory se saunou, bazény a soukromými maséry jenom pro naší skupinu. Vyšlápneme si společně i na hradby nad městem, kde jsou ty nejlepší výhledy na celou metropoli. Tbilisi je nádherné, historické, živé a taky poměrně levné město!

Předběžný harmonogram zájezdu:

1. března 2024 (pátek) – odlet z Prahy v 15:25

2. března 2024 (sobota) – přílet do Tbilisi v 4:10 místního času, 2-3hodinový přesun soukromým autobusem do střediska Gudauri, kde se ubytujeme a můžeš vyrazit prozkoumat místní okolí, obchody a bary nebo vyrazit na svah (v příjezdový den není skipass v ceně, ale umíme ti jej v případě zájmu zajistit)

3. – 8. března 2024 (neděle-pátek) – lyžovačka ve středisku i mimo něj, večírky, saunování, výšlap na Lomisi,…

9. března 2024 (sobota) – po snídani se soukromým autobusem přesuneme do hlavního města Tbilisi, kde si dáme pravou gruzínskou hostinu, projdeme si historické centrum, vyšlápneme k městským hradbám odkud je nádherný výhled na celé město, pronajmeme si krásné wellness v historických katakombách jenom pro nás, popijeme v místních barech…po půlnoci nás pak vyzvedne náš soukromý bus i s našimi zavazadly a odveze nás na letiště

10. března 2024 (neděle) – odlet z Tbilisi v 5:00 a přílet do Prahy ve 14:35 místního času

Doprava

Letecky  – let z Prahy do Gruzie (Tbilisi) s Turkish Airlines!
Žádné doplatky za zavazadla – v ceně je 30 kg zavazadlo + snb/lyže (23kg) + příruční zavazadlo (8 kg)
Žádné nutný transfer na letiště v okolních zemích – odlet je z Prahy!
Žádné doplatky za transfer v Gruzii z letiště na hotel – transfer je v ceně!

Letíme do Tbilisi, takže transfer do Gudauri trvá asi 2-3 hod. (oproti letům s „nízkonákladovkami“ do Kutaisi, kde se délka transferu pohybuje okolo 4-5 hodin).

Odlet z Prahy v pátek 1. března v 15:25 a další den ráno (4:10) jsi v Gruzii! Z Tbilisi se pak busem přesunem na hostel, kde se ubytujeme a můžeš prozkoumat okolí nebo vyrazit na svah (v příjezdový den není skipas v ceně, ale umíme ti jej zařídit)
Návrat do Prahy v neděli 10. března (odlet z místa 5:00 a 14:35 jsi v Praze)

Kvůli přestupu v Turecku je nutné cestovat s platným cestovním pasem!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí v hotelu v Gudauri, včetně "early check-in" v příjezdový den
 • LETENKY – z Prahy do Tbilisi a zpět s Turkish Airlines
 • ZAVAZADLA - 30kg odbavené, 23kg skibag, 8kg příruční
 • SKIPASS - na 6 dní (neděle-pátek) do střediska Gudauri (70 km)
 • TRANSPORTY – autobus z/na letiště
 • JÍDLO – 7x chutná polopenze v hostelu + snídaně v příjezdový den
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • PROGRAM – večírky, turnaje, výšlap k chrámu Lomisi,...
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 jsou tu pro tebe
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 EUR/noc
 • OBĚDY – na svahu si koupíš jídlo okolo 200 Kč
 • ZAPŮJČENÍ FREERIDE VYBAVENÍ – pípák, lopata, sonda za 40 EUR / pobyt
 • WELNESS - cca 500m od ubytka
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat výhodněji u nás
 • PROGRAM V TBILISI - spa v historických katakombách, degustační hostina,...
 • SKIPASS V DEN PŘÍJEZDU (sobota) - cca 600-700 Kč za 1denní skipas

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU28 990 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY28 490 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB27 990 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - při přihlášení do 30. září 2023- 1 000 Kč
SLEVA "opět s Laynem"- 500 Kč
PŘÍPLATEK za 2lůžkový pokoj obsazený 2 osobami1 000 Kč / os. /pobyt
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Je Gruzie bezpečná?

Ano. Gruzie je naprosto bezpečná a gruzinci jsou velmi milí lidé. Obecně jsou gruzinci považováni za nadmíru pohostinný národ.

Je pro mě Gruzie vhodná, když nejezdím freeride?

Určitě! Lyžařské středisko Gudauri je vybaveno mnoha 4 sedačkovými lanovkami a naleznete zde 60 km denně upravených sjezdovek včetně večerního lyžování.

Jsou na svahu apres ski bary?

Pokud ti jde o zábavu na svahu, tak Gudauri je správná volba. Jasně apreski jsou po celém středisku a všude se pije a tancuje. Po lyžování bývají ve středisku diskotéky a večerní bary.

Mám lavinový batoh. Lze si jej vzít s sebou ?

Určitě ano. Důležité je akorát tuto informaci nahlásit dopředu na letišti.

Je možnost si na místě najmout profesionálního freeridového průvodce?

Určitě ano. V Gudauri je několik vysoce kvalifikovaných průvodců s dobrou angličtinou. Pokud by jsi měl s angličtinou problém, tak máme k dispozici i česky mluvícího průvodce.

Viděl jsem, že Gudauri nabízí i možnost heliboardingu.

Přímo ve středisku sídlí společnost, která provozuje helikoptéru k heliboardingu. Pokud bys měl zájem rádi ti tuto aktivitu zařídíme.

Video

Jarní lyžovačka v GRUZII
1. - 10. březen 2024
Gudauri, Gruzie
19/24
od 26 490 Kč
od 26 490 Kč

LOKALITA: Gudauri, Gruzie

KAPACITA: 24 osob

DOPRAVA: letecky z Prahy

UBYTOVÁNÍ: hotel ve středisku

DELEGÁTI: doplníme

CESTOVNÍ DOKLADY: cestovní pas (platný alespoň 150 dní od začátku zájezdu)

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 6

chci jet