Exotická lyžovačka v ÍRÁNU

Už si někdy brázdil svahy na Blízkém východě?

Hledáš opravdovou lyžařskou exotiku? A co říkáš na Blízký východ? Ano, čteš správně! Potřetí jsme pro tebe připravili regulérní porno jízdu v nádherném Íránu. Čekají tě nekonečná prašanová pole, poloprázdné středisko, nádherné hory, přívětiví Íránci, lahodná íránská kuchyně, zajímavá a odlišná kultura a nespočet zážitku v partě stejně mladých nadšenců, jako jsi ty! Navíc jsme letošní termín prodloužili a nově tak budeš mít možnost být až 10 dní na svahu! Tak neseď doma a pojeď s námi sjíždět ty největší pecky, které Blízký východ nabízí! A nevěř všemu, co slyšíš a vidíš v médiích – Írán je nádherná země a Íránci jsou jedni z nejmilejších a nejvřelejších lidí, co jsme na našich cestách potkali.

Nesedí ti termín, ale přesto si chceš s námi nějakou tu lyžařskou exotiku dát? Tak mrkni na zájezdy do Indie, Gruzie nebo Kyrgyzstánu!

Lokalita a ubytování

Odpaňovat svahy budeme v největším středisku Íránu – Dizin, které leží 65 km od hlavního města Teherán. Středisko se nachází v nadmořské výšce 2 500 – 3 700 m.n.m. a díky tomu patří mezi nejvýše položená střediska na světě! Můžeš se tak nechat vyvést do nejvyššího bodu a pak prášit s 1200m převýšením po zasněžených planinách, po kterých nikdo před tebou nejel! Díky své poloze středisko disponuje kvalitními sněhovými podmínkami a to od listopadu až do května. Pohoří Alborz, ve kterém se středisko nachází, připomíná obrovské pastviny, po kterých se dá jezdit prakticky kdekoliv! To ocení zejména milovníci freeride, kterým toto středisko nabízí nespočet možností, jak se v nekonečném bílém poli vyřádit! Ale pokud patříš mezi ty, kteří se raději drží na sjezdovce, tak buď taky v klidu – středisko je dostatečně velké a sjezdovky skoro prázdné!

Počet lanovek: 16 (4 gondoly, 3 sedačky, 9 vleků)
Výškový profil: 2 500 – 3 700 m.n.m.
Počet sjezdovek: 23

   

Ubytováni budeme u našich známých – mladých místních Peršanů, kteří mají malinký hostel asi 5 km od střediska. Ale nemusíš se bát, každodenní transport autobusem do střediska je zajištěn. Oproti ubytování v hotelu ve středisku má ubytko u místních obrovskou výhodu – a to, že maximálně poznáš místní kulturu! Každý den s našimi hostiteli sedáváme u čaje nebo vodní dýmky a povídáme si. V hotelu bys asi měl větší komfort, ale zase bys tam nezažil takovou vřelost a nepoznal bys tak dopodrobna zdejší zvyky a skvělou povahu místnách! Prostě to bude mnohem autentičtější! A to jsem ještě nezmínil, že v rámci ubytka máš v ceně i chutnou polopenzi!

Program a doplňky

Kromě výživné lyžovačky tě čeká hlavně pořádný kulturní zážitek! Írán je fést zajímavá země a mediální obraz, který se mu dostává, není vůbec pravdivý! Íránci jsou jedni z nejvíc přátelských lidí, které jsme během našeho cestování potkali. K tomu výborná íránská kuchyně, na kterou budeš ještě dlouho vzpomínat. Jeden den vyrazíme volitelně taky na celodenní výlet do hlavní metropole – Teheránu, kde navštívíme obrovský bazar, slavnou Azadi tower a dáme si ty největší místní dobroty! Ceny v Íránu jsou navíc tak nízké, že budeš mít problém utratit to, co si rozměníš! V Íránu na tebe nečekají jenom nádherné vysoké kopce a prázdné planiny plné prašanu, ale taky obrovský kulturní zážitek, který ti utkví v paměti hooodně dlouho!

 

Možné příplatky/další náklady:

Oběd na svahu: 100-150 Kč
Skipas: 400-600 Kč/den
Zapůjčení lavinové výbavy: 50 EUR/pobyt
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky
– 130 Kč/den

Doprava

Letecky – let z Prahy do Íránu (Teherán) s Turkish Airlines! V ceně letenky máš 30kg odbavené zavazadlo + snowbag (lyže/snowboard, 23 kg) + příruční zavazadlo (8 kg).

Odlet z Prahy ve středu 21. února v 19:00 a další den brzy ráno jsi v Íránu (7:10)! Z Teheránu se pak busem přesunem na hostel, kde se ubytujeme a můžeš vyrazit na svah nebo prozkoumat okolí!

Návrat do Prahy v neděli 3. března (odlet z Íránu ve 13:25 místního času a v 18:10 jsi v Praze)

Pro cestování do Íránu je nutný platný cestovní pas (s platností alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu) a vízum!

Vízum do Íránu:
– není zahrnuto v ceně zájezdu (50-80 EUR)
– žádost se podává elektronicky (https://evisatraveller.mfa.ir) – vyplněním získám potvrzení (nejedná se ještě o samotné vízum) – s potvrzením žádám o vízum buďto na íránské ambasádě v Praze nebo po příletu na letišti v Teheránu
– pro vyplnění žádosti je potřeba:

 • Kopie/sken pasu (biometrický, platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu) ve formátu jpeg do 500 kb o minimálních rozměrech 800×600 pixelů. Pouze hlavní strana pasu s fotkou (ne celá dvojstrana)
 • Aktuální fotografie v jpeg do 500 kb s minimálním rozlišením 400×600 pixelů. Většinu fotografie by měla vyplňovat vaše hlava, na bílém pozadí. Na fotce bys neměl/a mít brýle.

Pro následné vyzvednutí víza (na ambasádě nebo na letišti) je potřeba mít s sebou:

 • vytištěné potvrzení (viz výše)
 • biometrický pas platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu
 • potvrzení v angličtiny o cestovním pojištění (musí být v něm přímo uvedeno „Islamic republic of Iran“)
 • potvrzení o ubytování v Íránu (dodáme my)
 • peníze na vízový poplatek (50-80 EUR – podle místa; na ambasádě lze platit pouze kartou a vízum stojí 50 EUR)

Pro získání víza do Íránu nesmíš mít v pase razítko z Izraele (v takovém případě je potřeba požádat o nový pas). Víza do Íránu se již nedávají do cestovního pasu, ale na samostatný papír, takže s cestováním do USA by neměl být problém.

DOPORUČUJEME žádost o vízum na ambasádě
potvrzená částka 50 EUR – na letišti se částka může lišit; kratší doba čekání – na letišti můžeš čekat i několik hodin; první návštěvu na ambasádě musíš absolvovat sám/a (dávají se otisky prstů), nicméně druhou návštěvu (vyzvednutí víza) na ambasádě za tebe může absolvovat někdo jiný s plnou mocí – rádi vyřešíme za vás my!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 9 nocí v rodinném hostelu, cca 5km od střediska, 1 noc v Teheránu
 • MEZINÁRODNÍ LETENKY – z Prahy do Íránu a zpět s Turkish Airlines
 • ZAVAZADLA - 30kg odbavené, 23kg snowbag, 8kg příruční
 • TRANSPORTY – mikrobusy z/na letiště, z ubytka do střediska
 • JÍDLO – 9x chutná polopenze
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 jsou tu pro tebe
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 USD/noc
 • SKIPASS - denní skipas stojí cca 400-600 Kč (každý rok je to jinak)
 • VÍZA – 50 až 80 EUR
 • OBĚDY – na svahu si koupíš jídlo za levný peníz (100-150 Kč)
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉ VÝBAVY – pípák, lopata, sonda za 50 EUR / pobyt
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat u nás výhodněji

Varianty zájezdu

BLACK FRIDAY SLEVA - pro přihlášky od 20. do 30. listopadu 2023- 3 000 Kč
Cena zájezdu pro 1 OSOBU 28 790 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY28 290 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB27 990 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - při přihlášení do 31. října 2023- 500 Kč
SLEVA "opět s Laynem"- 500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Je Írán bezpečné místo pro cestování?

Ačkoli Írán může mít v médiích špatnou pověst, souvisí to především s politickou situací. Pro cestovatele je Írán obecně bezpečnou zemí. Íránci jsou nejlaskavější a nejpohostinnější lidé na světě

Jsou v Íránu nějaké zvláštní pravidla?

V Íránu je přísně zakázaný prodej a konzumace alkoholu. Alkohol nelze koupit ani v obchodě ani ve středisku.
Ženy musí dodržovat pravidla ohledně zahalených vlasů.

Je v Íránu draho?

Vůbec né a právě naopak. Pokud si při příletu rozměníš 100 eur budeš mít za týden problém je utratit :)

Lze platit ve středisku kartou?

V Íránu nefungují žádne evropské platební ani kreditní karty. Jedinná možnost je ve směnárně vyměnit dolary nebo eura. Poku by jsi nechtěl mít u sebe hotovost můžeme ti zařídit místní platební kartu.

Video

Exotická lyžovačka v ÍRÁNU
21. února - 3. března 2024
Dizin, Írán
8/15
od 24 590 Kč
od 24 590 Kč

LOKALITA: Dizin, Írán

KAPACITA: 15

DOPRAVA: letecky z Prahy

UBYTOVÁNÍ: domácí hostel u místních

DELEGÁTI: Terka

CESTOVNÍ DOKLADY: cestovní pas, vízum

DNY JEŽDĚNÍ: až 10

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 8

chci jet