Na ledovec do ITÁLIE

Bombardino, pizza, pasta...a prosluněné kopce

Ciao, come stai? Bene, grazie… Slyšíš to? Layno opět vyráží odpaňovat svahy do Itálie na ledovec Presena! Po loňské úspěšné premiéře zamíříme zas a znovu do střediska Pondtedilegno – Tonale. Čeká tě 100 km sjezdovek, desítky kilometrů volného terénu, krásné běžecké trasy i nadupaný snowpark! Díky ledovci můžeš lyžovat ve výšce až 3000 m. n. m. a užít si tak pořádný sněhový záhul. A večer to roztočíme po italsku v místních barech a klubech. Tak už na nic nečekej a zabal si svoje saky paky a jedeme!

DETAILY BRZY DOPLNÍME!

Lokalita a ubytování

Lyžařské středisko Pontedilegno-Tonale leží na hranici provincií Trentino a Lombardie a spojuje 3 střediska dohromady (Passo Tonale včetně ledovce Presena, Ponte di Legno a Temu), tím pádem si budeš moct užít 100 km sjezdovek s převýšením 1886m, které jsou výborně propojeny 28 moderními lanovkami. Díky ledovci Presena se dá lyžovat až do výšky 3000 m. n. m.! V tomto středisku si každý přijde na své. Začátečníci využijí snadno dostupné modré sjezdovky na prosluněné straně pod horou Cima Cadi začínající hned nad městečkem Tonale. Pokud máš koule, tak tě tady čeká lahůdková černá sjezdovka Paradiso s brutálním převýšením, která startuje na ledovci Presena a končí u dolní stanici kabinové lanovky v Tonale. Jestli jsi milovníkem freeridu, tak můžeš brázdit desítky kilometrů volného terénu. Pro vyznavače bílé stopy je v údolí v Ponte di Legnu k dispozici hned několik pěkných stop – náročná běžecká trasa v Passo Tonale sahá do výšky až 1 900 m n. m., ale největší běžeckou specialitou je oblast Vermiglio na východ od Tonale. A pokud si chceš trochu zaskákat a zablbnout, tak se určitě vyřádíš ve Freestyle Areně. A neboj. Západem slunce zábava nekončí. Naopak. Zážitkem pro tebe bude večerní lyžování, které středisko nabízí dokonce 4x týdně. Navíc resort nabízí i nepřeberné množství dalších aktivit (psí spřežení, sněžné skútry, výlety na sněžnicích, wellness, bazén, …). Tady se nudit rozhodně nebudeš! Díky své poloze a orientaci svahů navíc nabízí středisko nespočet slunečných dnů a kvalitní sněhové podmínky v průběhu celé sezóny.

Délka sjezdovek: 100 km
Počet sjezdovek: 40
Počet lanovek: 28
Nadmořská výška: 1 121 – 3 000 m.n.m. 

Ubytování je zajištěno v rezidenci Tonale 3, která je vzdálená pouze 150 m od sjezdovky. K dispozici budeme mít apartmány pro 6 osob. Každý apartmán disponuje obývacím pokojem s rozkládacím gaučem (pro 2 osoby) a plně vybavenou kuchyní, ložnicí s manželskou postelí, otevřeným patrem se 2 samostatnými lůžky, koupelnou s vanou a WC, balkónem a boxem na lyže/snb. Apartmány jsou patrové a v porovnání s těmi ve Francie jsou možná trochu starší, ale zase o něco větší. V blízkosti rezidence se nachází bar, restaurace a obchod s potravinami.

Neobsazené místo na apartmánu:
Skupina 6 osob – tvoje banda dostane jeden apartmán a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči
Skupina 5 osob – tvoje banda dostane 1 apartmán pro sebe, ale rozdělíte si mezi sebe příplatek 2000 Kč za neobsazené místo – tedy 400 Kč/každý
Skupina 2-4 osob – namixujeme tě na apartmán s jinou skupinou, za případné volné místo na apartmánu neplatíš. Pokud byste chtěli mít ve 4 apartmán jenom pro sebe, čeká tě příplatek za 2 volné místa (4000 Kč = 1000 Kč každý)
Jedu sám – nevadí, určitě nebudeš jediný/á. Na apartmán tě dáme dohromady s dalšími jedinci nebo skupinami a bude to pecka!

POZOR! – spaní ve 2 na rozkládací pohovce poskytujeme se SLEVOU ve výši 300 Kč/os.!

Program a doplňky

Rozjdeme to pořádně po italsku! Přes den tě čeká pořádná odpaňovačka ve středisku, kde si vychutnáš pohodové trasy pro začátečníky, náročnou černou sjezdovku pro odvážlivce, snowpark pro akrobaty nebo freeride pro milovníky prašanu! A ani po ježdění se nudit nebudeš. Čekají tě různé párty, workshopy, soutěže, turnaje, tematické večeře, … Středisko nabízí taky ideální kopce pro začátečníky, takže pokud se budeš chtít na lyžích nebo prkně naučit nebo zdokonalit, tak ideální volba. Navíc ti k dispozici budou naši layno lektoři, kteří ti za pár drobných rádi předají svá moudra a budou se ti věnovat. S námi se prostě nudit nebudeš! Postaráme se o to, aby to pro tebe byl nezapomenutelný týden!

VARIANTY SKIPASU:
V ceně zájezdu máš pobyt na 7 nocí (so-so) a skipas na 4 dny.

Tento skipas platí na 4 po sobě jdoucí dny (nejedná se o 4 dny ježdění v 7 dnech), nicméně si můžeš vybrat, od kdy bude skipas platný (neděle-středa / pondělí-čtvrtek / úterý-pátek). Pokud chceš jezdit více dní, tak není problém – za příplatek 650 Kč lze skipas prodloužit na 5 dní (opět si vybíráš, od kdy bude platný) a nebo za 1300 Kč na 6 dní.

Možné příplatky/další náklady:
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky – 100 Kč/den = 800 Kč/zájezd

Doprava

Doprava je u tohoto zájezdu VLASTNÍ!

Itálie je oproti třeba Francii poměrně blízko k Česku, takže ať už jedeš z Prahy nebo Brna, tak do Tonale to máš nějakých 800-900 km. Docela pohoda, ne? Brzo ráno vyrazíš z domů a odpoledne jsi na místě!

Plánovaný příjezd do Itálie: ubytovat se na rezidenci budeme moct v sobotu po 17:00, takže ideálně vyrazit v sobotu ráno z domů. Nebo vyjet už v pátek a udělat si po cestě ještě zastávku na nějakém zajímavém místě.

Plánovaný odjezd z Itálie: v sobotu ráno do 8:00 (ale můžeš klidně i dřív)

Na místo dorazíme v sobotu večer, vyspíme se a od neděle do středy/čtvrtku/pátku budeme brázdit svahy (podle toho jaký skipas si zakoupíš). V pátek po ježdění si dáš ještě jednu noc na apartmánu, sbalíš se a v sobotu ráno vyrazíš zpátky do Česka.

Do Itálie lze cestovat s platným občanským průkazem! 

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí v residenci Tonale 3 (150m od sjezdovky)
 • SKIPASS - na 4 dny (Pontedilegno-Tonale, 100 km). Lze prodloužit na 5/6 dní
 • PROGRAM – soutěže, workshopy, párty, akce, turnaje,...
 • FINÁLNÍ ÚKLID - takže odjezd úplně na pohodu
 • POBYTOVÁ TAXA - 1,5 EUR/noc
 • FOTO – po návratu do ČR
 • SPOTŘEBA - vody a el.energie
 • EXTRA LAYNO SLUŽBY - donáška snídaní, odvoz k doktorovi,...
 • Nečekají tě ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY - veškerá nástupní místa i pobytová taxa jsou v ceně! Nevymýšlíme si nesmyslné manipulační poplatky, neplatíte nám za odvoz do/z nemocnice - prostě nejsme chuji a hrajeme fér!
 • JÍDLO – každý apartmán má plně vybavenou kuchyňku a můžeš využít každodenní donášky snídaní
 • DOPRAVA - ale není to tak daleko - autem jsi z Česka na místě za nějakých 8 až 10 hodin
 • POVLEČENÍ A RUČNÍKY - možnost zapůjčit na místě za 15 EUR
 • VRATNÁ KAUCE – 50 EUR/osoba
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉHO VYBAVENÍ - pípák, sonda, lopata za 10 EUR/den nebo 30 EUR/pobyt
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - můžeme tě pojistit za výhodnějších podmínek

Varianty zájezdu

PŘEDBĚŽNÁ CENA11-12 tis Kč

FAQ

Můžu jet na zájezd sám/a?

Jasně! Určitě nebudeš na zájezdu jediný/á. Na ubytko tě dáme s dalšími jednotlivci nebo menšími skupinkami, takže poznáš spoustu nových lidí. Opravdu se nemusíš bát vyrazit sám/a.

S kým budu bydlet, když nejedu zrovna ve vetší skupince?

Menší skupinky po 2/3 lidech nebo jednotlivce se snažíme dávat vždy spolu. Vždycky se snažíme nedávat na 1 pokoj 2 lidi jiného pohlaví, pokud se neznají.

Je jistota, že bude v lednu sníh?

Ve středisku je dostatečné množství sněhových děl, takže ani v případě teplejšího počasí se nemusíš bát, že by nebyl sníh na sjezdovkách. Navíc můžeš brázdit i sjezdovky na ledovci Presena!

Jak se pohybují ceny na svahu/ve vesničce?

Ve vesnici je několik dobře zásobených obchodů a minimarketů, kde máš ceny srovnatelné z ČR. Najdeš zde i pekárničku, kde si můžeš dát čerstvou bagetu nebo croissant a další hromadu dobrot za cenu okolo 1 eur. Na svahu se ceny pohybují okolo 6-15 eur za hlavní chod, pivo okolo 4 eur, kafé 1 eur.

Je lyžovačka v Itálii lepší než ve Francii?

To se takto nedá říct. Každá destinace má svoje výhody/nevýhody. Itálie je určitě super co se dojezdové vzdálenosti týče, taky apres-ski zde stojí rozhodně za to, horkokrevní Italové jsou za nás i lepší obsluha než úťápnutí Francouzi. Další výhodou Itálie jsou rozhodně jejich nabídka jídla a pití. Však pojeď a můžeš zhodnotit sám :-)

Video

Na ledovec do ITÁLIE
3. - 10. února 2024
Passo Tonale/Pontedilegno
4/50
11 - 12 tis. Kč
11 - 12 tis. Kč

LOKALITA: Passo Tonale/Pontedilegno, Itálie

KAPACITA: 50 osob

DOPRAVA: vlastní

UBYTOVÁNÍ: Rezidence (150m od lanovky)

DELEGÁTI: doplníme

CESTOVNÍ DOKLADY: občanský průkaz

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 3-5

SKIPAS 4 dny (možnost prodloužit)

chci jet