Treky v NEPÁLU

Objev krásu Himálaje

Detaily zájezdu připravujeme, ale bude to absolutní pecka! Takový zájezd jsme v naší nabídce ještě neměli!

Lokalita a ubytování

Detaily připravujeme!

Program a doplňky

Ten bude bohatý a rozmanitý! Samozřejmě nebudou chybět vysokohorské túry – my si dáme 2 treky, každý v jiné oblasti. Nejprve si v oblasti kolem Annapuren dáme 5denní trek k jezeru Khayer (4 750 m.n.m.) a ikonickému vrcholu Poon Hill (3 210 m.n.m.). A pak se přesuneme do národního parku Langtang, kde si dáme další 5denní túru vedoucí kolem průsmyk Laurebina (4 646 m.n.m.). K tomu tě čeká i adrenalin v podobě 2denního raftingu na spodním toku řeky Seti s přespáním ve stanech na břehu řeky. Mrkneme i do „nepálského safari“ – národního parku Chitwan, kde budeš mít možnost spatřit volně žijící slony, nosorožce, tygry a další majestátní zvířata. A nějakou dobu strávíme i v Káthmándú a Pokhaře, kde prozkoumáme hlavní historické památky a nakoupíme outdoor vybavení a dárky domů! Bude to různorodé, bohaté, krásné a hlavně nezapomenutelné!

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM ZÁJEZDU (může se měnit v závislosti na počasí a jiných aspektech):

1. den (27. dubna – sobota)

Odlet z Vídně ve 14:05

2. den (28. dubna – neděle)

Přílet do Káthmándú v 6:05 místního času. Přesun do hotelu, kde se případně dospíme. Během dne pak vyrazíme objevovat hlavní historické památky města, dáme si nějaký chutný oběd a večeři, nakoupíme outdoor vybavení.

3. den (29. dubna – pondělí)

Po snídani vyrazíme soukromým autobusem do Pokhary. Po cestě si uděláme zastávku na nějakém zajímavém místě (např. jeskyně Gupteshwar Mahadev). Odpoledne se ubytujeme a vyrazíme prozkoumat ty nejzajímavější místa v Pokhaře (Stupa Shanti, jezera Phewa, starý bazaar, Jangchub Choeling Gompa, …). Sbalení se na trek s možností nechat si část věci na hotelu.

4. – 8. den (30. dubna – 4. května, úterý – sobota)

KHOPRA TREK přes jezero Khayer (4 750 m.n.m.) a Poon Hill (3 210 m.n.m) v oblasti Annapuren. V těchto dnech nás čeká 5denní náročný trek, při kterém ale uvidíš tolik krásy, že tomu ani nebudeš věřit. Těžko zažiješ v životě hezčí pocit než při pohledu na Annapurny, jak na ně dopadají paprsky vycházejícího slunce. A tuhle ranní vstávačku zažiješ dokonce dvakrát (je třeba si to posichrovat, kdyby počasí nepřálo, že jo…). Jednou z vrcholu Muldai (3 637 m.n.m.) a podruhé z již zmiňovaného Poon Hillu. Během tohoto treku dosáhneme nejvyššího bodu na celém pobytu – vyhlídkové místo u horského jezera Khayer, které se nachází v neuvěřitelné výšce 4 750 m.n.m. Tento 1denní trek k jezeru je volitelný, takže pokud se na něj nebudeš cítit, nevadí. Můžeš zůstat pod kopcem a dát si odpočinkový den. Celý trek je dlouhý cca 65 km a zdoláme při něm zhruba 4 800 výškových metrů. Denně tě tak čeká v průměru 12-14km v kopcovitém terénu s batohem o váze okolo 12-15kg. Žádná sranda. Ale věř, že odměna bude více než sladká! Na treku budeme spát v v lodžiích/tea housech, které se nachází po trase a přesto, že jsou poměrně skromně vybavené, tak jsou útulné a pro naše účely dostačující. Ve všech vaří základní jídlo (dal bhat = čočková polévka s rýží a hromadou zeleniny, chowmein = smažené nudle, a další dobroty), takže ušetříš váhu v batohu. Během treku s tebou půjde nejenom náš Layno průvodce, ale taky 2 anglicky mluvící místní guidi.

Trasa treku: Ghandruk – Tadapani – Dobato – vyhlídkový vrchol Muldai – Khopra Danda – jezero Khayer – Swanta – Chitre Ghorepani – vyhlídkové místo Poon Hill – Hile

8. den (4. května – sobota)

Z cílového místa treku (Hile) přesun soukromým busem / jeepy do Pokhary na hotel.

9. – 10. den (5. – 6. května, neděle – pondělí)

Rafting na spodním toku řeky Seti se zkušenými instruktory. Nejen, že si užiješ trošku adrenalinu na divoké řece, ale ještě u toho budeš mít kolem sebe nádherné prostředí v podobě majestátním hor Himálaje! Během 2 dní zdoláme na raftech zhruba 30 km a i přespání bude tak trochu ve outdoor stylu – ve stanech na břehu řeky. Po dokončení trasy na raftech skočíme do busu, který nás zaveze do národního parku Chitwan, kde se ubytujeme.

11. den (7. května – úterý)

S místními guidy prozkoumáme krásy vůbec nejstaršího národního parku v Nepálu. Chitwan je nádherný a pokud se nám poštěstí, tak budeš moci na vlastní oči vidět volně žijící nosorožce, slony, tygry, krokodýly, ale taky leopardy, medvědy či opice. Těch zvířat je tady opravdu hromada! Po vyčerpávajícím dni se soukromým busem přesuneme na sever k národnímu parku Langtang, kde nás v následujících dnech čeká další nádherný trek!

12. – 16. den (8. – 12. května; středa – neděle)

GOSAIKUND TREK přes průsmyk Laurebina (4 646 m.n.m.) v národním parku Langtang. Opět si na tento trek vyhradíme 5 dní. Tento trek je do náročnosti hodně podobný tomu prvnímu. Rozdíl je ale v tom, že je mnohem méně navštěvovaný turisty, takže se nám může stát, že během dne nenarazíme na nikoho dalšího. Co mají však stejné je to, že jsou neuvěřitelné krásné a nabízí nádherné výhledy na okolí! Tento trek je o něco kratší než Khopra trek – asi 51km, a je i snadnější, co se výškových metrů týče (cca 4 000 m). Opět budeme spát v lodžiích/tea housech po trase, kde se i vaří, takže znovu nebude třeba brát do batohu s sebou jídlo. A s guidy to bude taky stejně – 1 z Layna a 2 místní.

Trasa treku: Dhunche – Chandan Bari – Chalangpati  – Laurebina – jezero Gosaikund – průsmyk Laurebina (4 646 m.n.m.) – Phedi – Magingoth – Kutumsang – Chipling

16. den (12. května – neděle)

Po dokončení treku sedneme na bus směr Káthmandú, kde se ubytujeme a dáme si někde pořádný wellness.

17. den (13. května – pondělí)

Tento den počítáme jako extra v případě potřeby, kdyby se během jednoho ze 2 treků stalo něco nepředvídatelného a my jej neabsolvovali v plánovaném čase.  Pokud ale vše půjde podle plánů, tak tento ten můžeme strávit buď nákupem suvenýrů nebo objevovat další zajímavá místa v hlavní metropoli!

18. den (14. května – úterý)

Odlet v 7:35 místního času a v 18:30 jsi ve Vídni!

Doprava

Letecky – let z Vídně na Nepálu (Káthmándú) s Turkish Airlines pouze s 1 přestupem (v Istanbulu)! Turkish Airlines patří dlouhodobě mezi nejlepší letecké společnosti na světě! My jsme s nimi již absolvovali desítky (možná i stovky letů) a vždy jsme byli maximálně spokojeni! V ceně letenky máš odbavené zavazadlo (1x 30kg) + příruční zavazadlo (8 kg).

Odlet z Vídně v sobotu 27. dubna ve 14:05 odpoledne a další den brzy ráno jsi v Nepálu (Káthmándú, 6:05). Z letiště nás soukromý autobus hodí na hotel, kde se kdyžtak dospíš a nebo s námi vyrazíš prozkoumat hlavní metropoli

Návrat do Vídně v úterý 14. května (odlet z Nepálu v 7:35 ráno místního času a v 18:30 jsi ve Vídni).

Pro cestování do Nepálu je nutný platný cestovní pas (s platností alespoň 6 měsíců po plánovaném příjezdu) a vízum! O vízum se žádá po příletu na letišti (cena na je 50 USD pro pobyt mezi 15 a 30 dny).

Na místě se pak mezi jednotlivými treky a místy bude přesouvat soukromými autobusy a jeepy!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • MEZINÁRODNÍ LETENKY – z Vídně do Káthmándú a zpět s Turkish Airlines
 • UBYTKO – 16 nocí v hotelech, tea housech, lodžiích, hostelech...
 • ZAVAZADLA - 30kg odbavené + 8kg příruční
 • TRASPORTY NA MÍSTĚ – soukromým autobusem, jeepy
 • PERMITY NA TREKY A DO NÁRODNÍCH PARKŮ - na 2 naše treky a národního parku Chitwan
 • 2DENNÍ RAFTING - s místními licencovanými instruktory, včetně zapůjčení potřebného vybavení
 • PROGRAM V CHITWANU - po stopách exotických zvířat v národním parku s místními průvodci
 • MÍSTNÍ GUIDI – po celou dobu zájezdu 1 anglicky mluvící lokální guide, na trecích doplněný o 1 dalšího
 • SNÍDANĚ – některé dny budeš mít v ceně i snídani
 • SLUŽBY DELEGÁTA – česky hovořící horský průvodce, 24/7 je tu pro tebe
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • JÍDLO – zajištěny jsou pouze některé snídaně, ale v Nepálu se najíš chutně a levně kdekoliv
 • VÍZUM – po příletu do Nepálu, stojí 50 USD
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat výhodněji u nás
 • VOLITELNÉ VSTUPY - nad rámec těch, co budou v ceně, ale nečekej nic drahého

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU 60 990 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - při přihlášení do 31. ledna 2024- 5 000 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Video

Treky v NEPÁLU
27. dubna - 14. května 2024
Himálaj, Nepál
16/16
od 55 990 Kč
od 55 990 Kč

LOKALITA: NEPÁL

DÉLKA ZÁJEZDU: 18 DNÍ (16 NOCÍ NA MÍSTĚ)

KAPACITA: MAX. 16 OSOB

DOPRAVA: LETECKY Z VÍDNĚ

UBYTOVÁNÍ: HOTELY, HOSTELY, LODŽIE

DELEGÁT: HONZA

NÁROČNOST: VYŠŠÍ

CESTOVNÍ DOKLADY: PAS (platný min. 6 měsíců) + VÍZUM (50 USD)

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 10

chci jet