NEPÁL | trek nad 5000m

Objev s námi krásu Himálaje

vrcholová fotka v Nepálu

Vydej se s námi objevovat krásy nádherného pohoří Himálaj. Čeká tě nezapomenutelná cesta do Nepálu, při které si dáme 2 nádherné treky v překrásném prostředí himálajských velehor – jeden aklimatizační do výšek okolo 3 500 – 4 000 m.n.m a druhý do výšek okolo 5 300 – 5 500 m.n.m. (brzy upřesníme konkrétní trasu) a prozkoumáme historického památky v Káthmándú a Pokhaře. Vedle toho budeš mít možnost ochutnat skvělou nepálksou kuchyni, poznat velmi zajímavou místní kulturu silně spojenou s náboženstvím a hlavně potkat se s neskutečně pohostinnými a milými Nepálci. Jakmile Nepál jednou navštívíš, budeš se tady chtít vracet neustále. Jeď s námi a uvidíš!

Lokalita a ubytování

Detaily připravujeme!

Program a doplňky

Detaily doplníme!

Doprava

Letecky z Vídně – detaily doplníme

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

  • MEZINÁRODNÍ LETENKY – z Vídně do Káthmándú a zpět
  • UBYTKO – 15 nocí v hotelech, tea housech, lodžiích, hostelech...
  • ZAVAZADLA - 30kg odbavené + 8kg příruční
  • TRASPORTY NA MÍSTĚ – soukromým autobusem, jeepy
  • PERMITY NA TREKY A DO NÁRODNÍCH PARKŮ - na 2 naše treky
  • MÍSTNÍ GUIDI – po celou dobu zájezdu min. 1 anglicky mluvící lokální guide, na trecích doplněný o 1 portera
  • SNÍDANĚ – některé dny budeš mít v ceně i snídani
  • SLUŽBY DELEGÁTA – česky hovořící horský průvodce, 24/7 je tu pro tebe
  • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
  • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
  • JÍDLO – zajištěny jsou pouze některé snídaně, ale v Nepálu se najíš chutně a levně kdekoliv
  • VÍZUM – po příletu do Nepálu, stojí 50 USD
  • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat výhodněji u nás
  • VOLITELNÉ VSTUPY - nad rámec těch, co budou v ceně, ale nečekej nic drahého

Varianty zájezdu

Předpokládaný cena zájezdu pro 1 OSOBU 70 - 75 tis. Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Je potřeba na cestu do Nepálu vízum?

Ano. Pro pobyt do 15 dní stojí 30 USD. Nad 15 dní pak 50 USD. O víza lze žádat po příletu do země na letišti (visa on arrival) anebo v předstihu ještě před odletem o tzv. elektronické cestovní povolené (ETA) – nejedná se o samotné vízum (to dostaneš až na letišti, nicméně ETA tento proces významně urychlí). Posledně jim ale ETA nefungovala :-)

Je pro cestu do Nepálu povinné nějaké očkování?

Žádná očkování povinná nejsou, ale jsou 3 doporučená - žloutenka, břišní tyfus, tenatus (povinná je pouze žlutá zimnice a to pokud ses v poslední době (2-6 týdnů) vyskytoval v oblastech výskytu - hlavně střední Afrika a Latinská Amerika).

Co výšková nemoc? Můžu ji dostat?

Výskyt výškové nemoci nejde zabránit, ale dodržováním určitých pravidel jde to riziko eliminovat. Do jisté míry to ovlivňuje i genetika, takže se může stát, že výškovka postihne i sportovce s dobrou kondicí. Nejdůležitější je vzájemná kontrola a všimnout si toho včas a pohotově reagovat. Vedle layňáckého horského průvodce s tebou na treku půjdou i 2 místní anglicky mluvící certifikovaní průvodci , takže jsi v dobrých rukou. Zároveň s námi půjde i nosič, který ponese lékarničku, kyslíkovou bombu a další lékařské vybavení.

Budu muset na treky sebou nosit veškeré oblečení a vybavení, které si sbalím do Nepálu?

Ne. Na oba treky si sbalíš pouze to, co na nich budeš potřebovat a zbytek věcí si necháme v úschovně na hotelu. Počítej s tím, že tvá krosna na treku bude mít cca 12-15kg. Budeš tam mít hlavně spacák, oblečení a další vybavení. Jídlo tahat nebudeš (po cestě si budeme kupovat snídaně/obědy/večeře v tea housech), stejně tak ani žádný stan či karimatku (budeme spát v pokojích s postelemi s matrací).

Kolik mám počítat, že v Nepálu během zájezdu utratím peněz?

To je individuální, ale vzhledem k tomu, že Nepál je hodně levná destinace a že drtivou většinu položek máš v ceně zájezdu (veškerá doprava, ubytko, permity, program, guidy, transporty na místě,...), tak neutratíš moc. Budeš utrácet hlavně za jídlo (ve městech a na vesnicích levné - okolo 30 až 80 Kč, na treku o něco dražší 100-150 Kč) a pití (pivo na jejich poměry docela drahé) a taky nějaké vstupy (obecně 30 až 100 Kč za vstup) a dárky domů.

Video

NEPÁL | trek nad 5000m
datum 16. listopadu - 2. prosince 2025
lokacia Himálaj, Nepál
osoba 2/10
cena 70 - 75 tis. Kč
70 - 75 tis. Kč

LOKALITA: NEPÁL

DÉLKA ZÁJEZDU: 17 DNÍ

KAPACITA: 8 - 10 OSOB

DOPRAVA: LETECKY Z VÍDNĚ

UBYTOVÁNÍ: HOTELY, HOSTELY, LODŽIE

DELEGÁT: DOPLNÍME

NÁROČNOST: OBTÍŽNÁ

CESTOVNÍ DOKLADY: PAS (platný min. 6 měsíců) + VÍZUM (50 USD)

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 12

chci jet