Podzimní VIETNAM (PŘEDREZERVACE)

Nádherná příroda, výborná kuchyně a věčně usměvaví Vietnamci

Vydej se s námi do jihovýchodní Asie a poznej krásy severního Vietnamu! Zažiješ několikadenní jízdu na skútrech horskými cestičkami skrze nádhernou přírodu v provincii Ha Giang, výbornou gastronomii a neutichající ruch velkoměsta v Hanoji, budhistické chrámy a ikonickou projížďku na loďkách mezi rýžovými políčky v Ninh Binhu nebo výlet na lodi mezi krasovými ostrůvky v zátoce Lan Ha u Ha Long Bay. A nebude to jenom o nádherných místech. Vyzkoušíš skvělou vietnamskou kuchyni, ochutnáš desítky druhů ovoce, o kterých jsi předtím ani neslyšel, potkáš extrémně vřelé a pohostinné Vietnamce, kteří si s tebou rádi dají místní „happy water“, vykoupeš se pod vodopády, prolezeš několik jeskyní, poznáš místní kulturu, zvyky, zažiješ ubytko u etnický menšin jako jsou Hmongové, Taiové, Daové…Bude to prostě jedinečné, nezapomenutelné a boží! Vietnam na tvoji cestovatelské mapě rozhodně nesmí chybět!

NEZÁVAZNÁ PŘEDREZERVACE! Registrací na tento zájezd si zajistíš své místo. Je to nezávazné a zda doopravdy pojedeš či nikoliv se můžeš rozhdonout až ve chvíli, kdy doplníme podrobnosti jako přesný termín či cenu zájezdu (měli bychom vědět ke konci letošního roku). Až potom ti vytvoříme cestovní smlouvu a domluvíme se za záloze 🙂

Lokalita a ubytování

Ve Vietnamu navštívíme 4 lokality – Ha Giang, Ninh Binh, Cat Ba a Hanoi

Ha Giang Loop – za nás nejhezčí část Vietnamu! Hlavně nádherná příroda, pohostinní lokálové a téměř žádní turisti! Půjčíme si skútry (nemusíš mít strach – půjčují jak poloautomaty, tak i plně automatické, takže to zvládne fakt každý a pokud si ani tak netroufáš, zajistíme ti řidiče nebo budeš moci jet doprovodným autem) a absolvujeme v 5 až 6 dnech neskutečně nádhernou trasu o délce zhruba 400-500 km. Budeme projíždět nádhernými horskými cestičkami, kde se ti bude tajit dech z neskutečných výhledů. Budeme zastavovat v malých vesničkách, kde poznáš, co je to upřímná radost z drobností. Budeme dělat pauzy na jídlo, po kterém ti bude ještě dlouho zdát. Nečekej žádné luxusní hotely – bydlet budeme převážně u místních, kteří tě nesmírně obohatí a taková rodinná večeře, kdy tě mamka neustále cpe různými dobrotami a taťka se tě snaží opít místní pálenkou, je nezapomenutelná! Navštívíme spoustu zajímavých chrámů, jeskyní, budov…Ha Giang je jedno z těch míst, kde se chceš vracet do nekonečna! Tady na to určitě nezapomeneš!

Ninh Binh – stejně jako Ha Giang je tu nádherná příroda, ale taky spoustu posvátných míst! Tady strávíme celkem 3 noci na jednom místě v krásné rodinném bydlení s bazénem a zahradou, na dohled od jednoho z nejposvátnějších míst! Na skútrech projedeme nejbližší okolí, dáme si ikonickou projížďku na loďkách přes říční jeskyně Trang An, vyšlápneme si na vrchol Hang Mua s nádhernými výhledy, navštívíme historické hlavní město Hoa Lu, nakoupíme v Tam Coc,…no tady toho bude spoustu!

Hanoj – neopomineme ani hlavní metropoli, kde si zažiješ na vlastní kůži opravdový ruch velkoměsta. A to doslova. Vedle toho, je zde ale nespočet nádherných míst, které určitě stojí za návštěvu. A to přes různé kulturní místa a historické budovy až po ulice plné barů a proslulé „beer corner“. K tomu je zde ještě spousta výborných restaurací, kde si pochutnáš na pokrmech jako bun cha, bun bo nam bo, pho bo a další.

Cat Ba – sice už trošku komerčnější oblast, ale přesto nádherná! Vyhneme se předraženým projížďkám na lodích přes hlavní zátoku Ha Longa a zavedeme vás do Lan Ha – půvabné zátoky s plovoucími rybářskými vesničkami, bílými plážemi a stovkami nádherných ostrůvků různých velikostí. Lan Ha je méně turističtější a mnohem čistější než její známější sousedka. Dáme si i nákupy na trzích, koupačky na plážích, výšlapy v národním parku, nemocniční jeskyni z vietnamksé války a spoustu násherných míst, které Cat Ba nabízí.

UBYTOVÁNI budeme zejména u místních v ubytku typu „homestay“ (včetně etnických menšin jako jsou Hmongové, Taiové, Daové) a v menší míře pak v hotelech.

Program a doplňky

Ten bude bohatý – navštívíme celkem 4 oblasti – Ha Giang, Ninh Binh, Cat Ba + Ha Long a nakonec metropoli Hanoi. Přesný program se bude odvíjet od počtu dní, které ve Vietnamu strávíme, ale mohl by vypadat nějak takto:

1. den

Odlet z Prahy/Vídně

2. den

Přílet do Hanoje. Přesun do města Ha Giang soukromým lůžkovým autobusem (cca 6-7 hodin jízdy), nocleh na hostelu

3. den

Snídaně na hostelu, sbalení věcí na naše 5 až 6denní putování po oblasti Ha Giang, dopoledne vyzkoušení jízdy na skútru a odjezd

3. – 7. den

Naše expedice na skútrech po „Ha Giang Loop“. Celkem na skútrech najedeme 400-500 km, spát budeme převážně na ubytování typu „homestay“ u místních (včetně etnickým menšin Hmongů, Taiů a Daů). Pokud počasí dovolí, tak si dáme plavbu na lodi po řece Nho Que přes kaňon Tu San (jeden z nejhlubších kaňonů v JV Asii) a Ngoc Long, mrkneme do jeskyně Lung Khuy, navštívíme palác krále etnika Hmongů – Vuong Chinh Duc a francouzskou historickou pevnost, vylezeme na rozhlednu ve městě Lung Cu u čínských hranic, projedeme ikonická místa jako Heaven‘s Gate  (Quan Ba), Fairy Hills, Dong Van Geopark, Ma Pi Leng Pass, vykoupeme se v průzračných řekách a pod vodopády, nakoupíme na místních trzích, projedeme kolem desítek rýžových políček a přes vesničky a města Tam Son, Dong Van, Yen Minh, Meo Vac, Du Gia, Ca Tau, Sa Phin, Nam Dam a další. Oblast Ha Giang není tak turistická jako ostatní místa v severním Vietnamu (např. Sapa, Ha Long Bay) a o to víc je autentická a krásná! Prohánět se budeme na menších horských asfaltových a hliněných cestách, kde není skoro žádný provoz. Je to nádherná horská oblast s neskutečnými výhledy a strašně milými lidmi. Máš se na co těšit!

7. den

Příjezd do Ha Giangu v průběhu odpoledne, večeře ve městě ve vlastní režii, noční přesun soukromým lůžkovým autobusem do oblasti Ninh Binh

8. – 10. den.

Oblast okolí města Ninh Binh je bohatá hlavně na historické památky a různé chrámy, ale nechybí zde samozřejmě ani přírodní krásy a kouzelná kopcovitá krajina. Toto místo je více turistické než klidnější Ha Giang. K vidění je toho v té oblasti spoustu – obrovský budhistický komplex Bai Dinh zahrnující spoustu pagod, chrámů, paláců a soch (mj. 36 tun vážící zvon, 70 tun vážící bronzový buben a také 10m vysokou a 100 tun vážící sochu Buddhy – největší socha ve Vietnamu), krasová scenérie Tam Coc s pagodou Bich Dong, scénický krajinný komplex Trang An s možností výletů na malebných loďkách, vrcholek Hang Mua, ze kterého je nádherný výhled do okolí, a u něj stojící tančící jeskyně Mua Cave, ptačí rezervace Thung Nham s jeskyní Tien Ca, přírodní rezervace Van Long s lagunou, historické hlavní město Hua Lu, národní park Cuc Phuong, plovoucí vesnice Kenh Ga s termálním pramenem a jeskyní Van Trinh, slunečné údolí Thung Nang, jeskyně Am Tien a spoustu dalších nádherných míst! Uvidíme, co všechno stihneme. Bydlet zde budeme na jednom místě (3 až 4 dny) v krásném rodinném homestay s bazénem a menší restaurací.

10. den

Noční přesun soukromým autobusem na ostrov Cat Ba v oblasti Ha Long Bay.

11. – 13. den

Oblast Ha Long Bay je zátoka se zhruba 2000 vápencovými a břidlicovými ostrovy menší i větší velikosti, jejichž stáří je až 2,5mil let. Zátoka patří mezi 7 divů světa a je také zapsána na seznamu UNESCO. To nicméně ale taky znamená, že je toto místo velmi turistické. Až příliš. My proto pojede na ostrov Cat Ba, který sice taky získává postupem času na popularitě, nicméně pořád nedosahuje turistického ruchu jako Halong Bay. Na ostrově Cat ba strávíme 2 dny. První den budeme celý na vyhlídkové lodě plující nádhernou zátokou Lan Ha (mnohem méně turistických lodí než v Halong). Během celodenní plavby uvidíš plovoucí rybářské vesničky Cai Beo a Di San, na kajaku prozkoumáš místní zátoky a jeskyně Sang – Toi, vykoupeš se na nádherné pláži s bílým pískem Ba Trai Dao, pochutnáš si na výborném obědě podávaném na lodi, ale hlavně prozkoumáš nádhernou krajinu se stovkami ostrůvků a zátok. Další den na ostrově Cat ba prozkoumáme nemocniční jeskyni, vyšlápneme si na vrchol Ngu Lam, mrkneme do města na promenádu a nebo prostě jenom zrelaxujeme na pláži

13. den

Po obědě přesun do hlavního města Hanoje soukromým autobusem.

13. – 14. den

Prozkoumáme hlavní město Vietnamu – Hanoj. Město bohaté na historii, památky, francouzskou koloniální architekturu, kavárny, bistra, ale taky ruch velkoměsta a motorky! Zde navštívíme starou čtvrť u jezera Hoan Kiem s chrámem nefritové hory (Ngoc Son) a Želví věží (Thap rua), najíme se v pouličních bistrech, kde ochutnáš trochu jiná jídla než na severu (třeba bun cha, bun bo nam bo), nakoupíme dárky a suvenýry domů, nevynecháme ani čtvrť Bia Hoi (místo plné restaurací, bister, pivnic, kaváren). V Hanoji je toho k vidění spoustu, tak uvidíme, co všechno stihneme. Nabízí se Ho Chi Minhovo mauzoleum (bohužel samotného Ho Chi Minha nejspíš neuvidíš, jelikož se bude tou dobou balzamovat v Rusku), pagody Tran Quoc, Chua Mot Cot, Quan Su, královské město a císařský areál Thang Long, chrám literatury Van Mieu, známá železniční ulička se spousty kavárniček (bohužel aktuálně asi zavřená – uvidíme na místě), mozaiková zeď, vězení Hoa Lo, Leninův park, tržnice Dong Xuan, vojenské historické muzeum,…

14. den

Odpoledne/večer vyrazíme na letiště.

15.den

Přílet do Prahy/Vídně

Doprava

Do Vietnamu se dostaneme letecky z Prahy nebo z Vídně a pouze s jedním přestupem! Navíc s Turkish Airlines (dlouhodobě patří mezi nejlepší evropské aerolinky) a v ceně máš i velké odbavené zavazadlo – takže komfort jak cyp!

Na místě se pak budeme přesouvat různými dopravními prostředky – nejvíc si určitě užiješ jízdu na skútrech (no jen si to představ – dvacítka layňáků na krásných horských cestičkách). Zážitkem ale pro tebe bude určitě i jízda nočním busem s postelemi!

Přesuny mezi lokálními místy bývají většinou vopruz! Ale rozhodně ne ve Vietnamu!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • ZPÁTEČNÍ LETENKA
 • UBYTOVÁNÍ (12-13 nocí ve Vietnamu)
 • DOPRAVA PO VIETNAMU (soukromé lůžkové i normální autobusy)
 • ZAPŮJČENÍ SKÚTRŮ (Ha Giang, Ninh Binh)
 • LAYNO DELEGÁT
 • POJIŠTĚNÍ CK PROTI ÚPADKU
 • STRAVA - ale je tam levně, neboj (oběd 30-60 Kč, káva 20-30 Kč,...)
 • VOLITELNÉ VSTUPY (1denní výlet lodí zátokou Lan Ha, vstupy do jeskyní, národních parků, na vyhlídky,...)
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - umíme zajistit
 • VÍZUM - 25 usd
 • PHM DO SKÚTRU - cena benzínu okolo 20-22 Kč/l, spotřeba okolo 3-5l/100km

Varianty zájezdu

PŘEDBĚŽNÁ CENA45 - 47 tis. Kč

FAQ

Je Vietnam bezpečná země?

Ano, určitě. Vitenam je naprosto bezpečné místo a vietnamci patří mezi nejmilejší lidi, které jsme kdy na našich cestách potkali.

Potřebuji nějaké povinné očkování na cestu do Vietnamu?

Povinné není žádné. Obecně se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A.

Potřebuji řidičák na motorku?

Ať už máš řidičák na motorku nebo na klasický na auto zahrnující i skupinu AM, je potřeba si vyřídit mezinárodní řidičák. Během poslední naší návštěvy Vietnamu jsme na pár policejních kontrol narazili. Pokud si sám/a na jízdu na skútru netroufáš, tak jde za příplatek zařídit tzv easy rider neboli místní řidič, který tě na skútru bude vozit. Budeme jezdit na motorkách s nízkým obsahem a poloautomatickou převodovkou (řadíš bez spojky)

Jak se řeší víza?

Pošleme ti návod, ale je to velmi jednoduché. Žádost se řeší elektronicky. Stačí uploadovat scan pasu, fotku a zaplatit poplatek 25 USD

Je ve Vietnamu draho?

Vůbec ne. Vietnam je naopak velmi levnou destinací. V restauraci se bez problému najíš za 50 až 100 Kč.

Jaké bývá ve Vietnamu počasí a co si s sebou vzít?

Většinou je hodně teplo a dusno. Buď ale připraven i na déšť. Pro případy deště je vhodné mít pláštěnku i na batoh.

Video

Podzimní VIETNAM (PŘEDREZERVACE)
podzim 2024 (konec září - začátek listopadu)
Severní Vietnam
0/24
45 - 47 tis. KČ
45 - 47 tis. KČ

LOKALITA: SEVERNÍ VIETNAM

KAPACITA: 24 OSOB

DOPRAVA: LETECKY Z PRAHY/VÍDNĚ

UBYTOVÁNÍ: HOMESTAYE A HOTELY

DELEGÁTI: DOPLNÍME

NÁROČNOST: NÍZKÁ

CESTOVNÍ DOKLADY: PAS + VÍZUM (25 USD)

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 8 AŽ 11

chci jet