Prosluněné svahy ve FRANCII

Jarní lyžovačka v Alpách!

NOVĚ PŘIDÁNO!

Zažij jedinečný zájezd do francouzských Alp! Vem prkno nebo lyže a pojeď s námi do francouzského střediska Puy Saint Vincent! Čeká na tebe 80 km širokých, téměř poloprázdných sjezdovek, hromada sněhuluxusní trasy na freeride, nádherné počasí, nabitý doprovodný program parta mladých lidí! Zažiješ nezapomenutelný týden, Alpy jaké jsi ještě nezažil! K tomu ubytko přímo u svahu a nabitý program! Tady musíš být!

PRO VÍCE FOTEK KOUKNI DO GALERIE ZDE

Lokalita a ubytování

Lyžařské středisko Puy St. Vincent je vertikálně rozlehlý resort nacházející se v jižní části francouzských Alp. Sjezdovky jsou v této na slunce velmi bohaté lyžařské oblasti všeobecně strmější a prázdnější než v jiných střediscích. Díky orientaci svahů je zde dostatek kvalitního sněhu přes celou zimní sezónu. Skipas umožňuje nejen 1x týdně noční lyžování na osvětlené sjezdovce o délce 2,7km s převýšením 400m, ale také 1denní návštěvu nedalekého střediska Pelvoux (25km). Milovníci freeride ježdění by určitě měli vyzkoušet údolí Narreyroux, které nabízí několik hektarů nádherných prašanových terénů. Běžkařům je pak k dispozici 30 km kvalitně upravených běžkařských tratí.

Zdá se ti 80 km sjezdovek málo?
Pak věř, že těch 80 km v Puy je tak nádherných, že budeš určitě spokojený! Středisko je vertikálně mohutné, takže sjíždíš z 2700 m.n.m. do 1400 m.n.m. – převýšení 1300m! Díky své orientaci (sjezdovky jsou orientovány severovýchodně) jsou zde vynikající sněhové podmínky a kopce jsou téměř celý den pokryty slunečními paprsky! Navíc 50 % sjezdovek je v nadmořské výšce 2000 m.n.m. a výše, což zaručuje opravdu skvělé sněhové podmínky! Sjezdovky jsou zde extrémně široké, takže si připadáš, jako by tam nikdo jiný krom tebe nebyl! Do Puy jezdíme nepřetržitě již 10 let a dnů, kdy nebylo azuro a ideální sněhové podmínky, by se dalo na prstech jedné ruky spočítat! Navíc po menším výšlapu k vrcholu La Pendine si můžeš sjet obrovský freeridový žlab v údolí Narreyroux (30minutová jízda hromadou prašanu v údolí nikoho, při které zdoláš kilometrové převýšení a napojíš se opět na sjezdovky – kdo zažil, ten ví!). V rámci skipasu je v ceně také 1 den ježdění ve vedlejším středisku Pelvoux (dalších 25 km sjezdovek), kde jsme většinou úplně sami! Drtivá většina layňáků, kteří v Puy byli, si jej zamilovali a vrací se do něj opakovaně! Nač mít 300 km průměrných sjezdovek, když můžeš mít 80 km toho nejlepšího?! 

Délka sjezdovek: 80 km
Počet sjezdovek: 35
Počet lanovek: 8 sedaček
Délka běžeckých tratí: 30 km

Ubytování budeme mít zajištěno v apartmánech Le Parc aux Etoiles, které jsou postaveny v horní části Puy St. Vincent (1800 m.n.m) a to přímo u sjezdovky, takže z postele rovnou na svah! Jako bonus jsou pak nádherné výhledy na národní park Ecrins a taky vzdálenost k nejbližšímu baru a restauraci s pekárnou a základními potravinami – asi 50m! K dispozici je také vyhřívaný venkovní bazén (v provozu v případě dobrého počasí), lyžárna, recepce, wifi připojením (za poplatek), venkovní parkoviště (popř. kryté státní za poplatek) a sauna (za poplatek). Do centra, kde se nachází další restaurace a obchody, je to asi 10 minut pěšky nebo 2 minuty skibusem (zdarma).

K dispozici budeme mít plně vybavených apartmány pro 6 osob (35 m²) – obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, plně vybavená kuchyň s myčkou, terasa/balkón, pokoj s manželskou postelí, otevřený prostor s patrovou postelí, koupelna s vanou, oddělené WC. Apartmány odpovídají francouzskému standardu – rozkládací pohovky ve formě „šuplík“, …

Neobsazené místo na apartmánu:
Skupina 6 osob – tvoje banda dostane 1 apartmán (pro 6 lidí) a 2 lidi dostanou slevu 300 Kč/os. za spaní na rozkládacím gauči
Skupina 5 osob – dostanete apartmán pro 6 osob jenom pro sebe, ale rozdělíte si mezi sebe příplatek za volné míst0 (2000 Kč) – 400 Kč/každý
Skupina 4 osob – dostanete apartmán pro 6 osob jenom pro sebe, ale rozdělíte si mezi sebe příplatek za volné místa (2x 2000 Kč) – 1000 Kč/každý. Nebo tě namixujeme s další 2člennou skupinkou s tím, že 2 lidi z tvoji skupinky budou spát na rozkládacím gauči a dostanou za to slevu 300 Kč/os.
Skupina 3 osob – namixujeme tě na apartmán s jinou skupinkou, kdy za případné volné místo na apartmánu neplatíš. Tvoje skupinka dostane pravděpodobně pokoj pro 2 a jeden člověk z tvé skupinky bude spát na gauči (sám).
Skupina 2 osob – namixujeme tě na apartmán s dalšími lidmi, kdy za případné volné místo na apartmánu neplatíš. S největší pravděpodobností dostaneš samostatný pokoj pro 2 osoby
Jedeš sám – nevadí, určitě nebudeš jediný. Na apartmán tě dáme dohromady s dalšími jedinci nebo skupinami a bude to pecka! Pokud to jde, dáváme osoby cestující samostatně k sobě na apartmán. Na pokoji budeš s největší pravděpodobností s někým stejného pohlaví.

POZOR! – spaní ve 2 na rozkládací pohovce poskytujeme se SLEVOU ve výši 300 Kč/os.!

Program a doplňky

Program bude pořádně nabitý. Přes den si budeš užívat sluncem zalité a sněhem pokryté svahu. Odpoledne pak budou různé workshopy, soutěže, turnaje a nějaké další srandy. A nebo můžeš zrelaxovat ve venkovním vyhřívaném bazénu a nebo sauně (za příplatek). Nebude chybět ani společná tematická večeře ve francouzském stylu (foundue, raclette,…). A i nějaký ten večírek v místním baru můžeme dát, že? K tomu 1x týdně večerko, celodenní výlet do vedlejšího střediska Pelvoux a když budou super podmínky, tak můžeme dát i nějaké ty freeridy v Col Du Bal

Puy nabízí taky ideální kopce pro začátečníky, takže pokud se budeš chtít na lyžích nebo prkně naučit nebo zdokonalit, tak ideální volba. Navíc ti k dispozici budou naši layno lektoři, kteří ti za pár drobných rádi předají svá moudra a budou se ti věnovat. S námi se prostě nudit nebudeš! Postaráme se o to, aby to pro tebe byl nezapomenutelný týden!

Možné příplatky/další náklady:
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky – 100 Kč/den = 1000 Kč/zájezd

Doprava

Do prosluněné Francie tě dovezeme klimatizovaným busem, ve kterém si budeš moct koupit pivo a jiné nápoje, zkouknout nějaký ten film a pokecat s ostatníma. V našich busech to prostě žije a ještě než dorazíme do cíle, budeš určitě znát všechny spolucestující! Je to sice delší cesta, ale nemusíš se bát – v našich autobusem utíká čas rychleji!

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Opava, Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň

Všechna nást. místa jsou V CENĚ ZÁJEZDU!

Odjezd z ČR je v pátek ve večerních hodinách (předběžně Opava okolo 19:00, Ostrava 19:30, Olomouc 21:00, Brno 22:00, Praha 0:30)
Příjezd do ČR
je v neděli ráno/dopoledne

Do Francie lze cestovat s platnou občankou!

V případě, že nepojedeš s námi busem a využiješ VLASTNÍ dopravu, tak tě čeká SLEVA ve výši 2000 Kč!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí, apartmány přímo na svahu
 • SKIPASS - na 6 dní - středisko Puy St. Vincent + středisko Pelvoux (1 den)
 • DOPRAVA – z ČR a zpět, klimatizovaným busem
 • PROGRAM – soutěže, workshopy, párty, turnaje, ...
 • WELLNESS – venkovní vyhřívaný bazén
 • FOTO – po návratu do ČR
 • POBYTOVÁ TAXA - 1,5 EUR/noc
 • VŠECHNA NÁSTUPNÍ MÍSTA - je jedno, kde nastoupíš
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7, 1 delegát na max. 25 lidí
 • ZÁKONNÉ POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku CK
 • EXTRA LAYNO SLUŽBY - donáška snídaně, odvoz k doktorovi,...
 • SPOTŘEBA - vody a el.energie
 • Nečekají tě ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY - veškerá nástupní místa i pobytová taxa jsou v ceně! Nevymýšlíme si nesmyslné manipulační poplatky, neplatíte nám za odvoz do/z nemocnice - prostě nejsme chuji a hrajeme fér!
 • JÍDLO – každý apartmán má plně vybavenou kuchyňku + možnost využít donášku snídaní
 • POVLEČENÍ - možnost zapůjčit na místě za 8-10 EUR/týden
 • VRATNÁ KAUCE – 100 EUR/osoba
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉHO VYBAVENÍ - pípák, sonda, lopata za 10 EUR/den nebo 30 EUR/týden
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - můžeme tě pojistit

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU12 590 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY12 390 Kč
Cena zájezdu pro 4-5 OSOB12 190 Kč
Cena zájezdu pro 6 A VÍCE OSOB11 990 Kč
SLEVA přihlášení do 15. ledna 2023-300 Kč
SLEVA "Opět s Laynem"-300 Kč
SLEVA spaní na rozkládací pohovce (ve 2)-300 Kč
PŘÍPLATEK neobsazené místo na apartmánu400-1000 Kč/os.
SLEVA vlastní doprava-2000 Kč/os
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev (pouze za vlastní dopravu)

FAQ

Můžu jet na zájezd sám/a?

Jasně! Určitě nebudeš na zájezdu jediný/á. Ještě než dojedeme do Francie, tak budeš znát hromadu lidí a před odjezdem zpátky do Česka určitě všechny. Na ubytko tě dáme s dalšími jednotlivci nebo menšími skupinkami, takže cajk. Opravdu se nemusíš bát vyrazit sám/a.

S kým budu bydlet, když nejedu zrovna ve vetší skupince?

Menší skupinky po 2/3 lidech nebo jednotlivce se snažíme dávat vždy spolu. Vždycky se snažíme nedávat na 1 pokoj 2 lidi jiného pohlaví, pokud se neznají.

Musím se účastnit doprovodného programu?

Vůbec né. Vše je nepovinné a klidně si můžeš užívat jen sjezdovek a po ježdění jít spát.

Mohu vzít na tento zájezd s sebou psa?

Pokud pojedeš vlastní dopravou a pokud máš apartmán zaplněný svou skupinkou, tak to není problém. Počítej, ale s poplatkem za psa 50eur za pobyt.

Jsem na lyžích úplný začátečník. Myslíš si že je to vhodný zájezd?

Určitě ano. Středisko Puy St. Vincent je sice parádní pro jízdu ve volném terénu, ale na druhou stranu nabízí nádherné zelené a modré sjezdovky pro začátečníky.

Video

Prosluněné svahy ve FRANCII
10. - 19. března 2022
Francie, Puy St. Vincent
34/60
od 9 090 Kč
od 9 090 Kč

LOKALITA: Puy St. Vincent, Francie

KAPACITA: 60 osob

DOPRAVA: autobus, vlastní

UBYTOVÁNÍ: apartmány u sjezdovky

CESTOVNÍ DOKLADY: občanský průkaz

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 5

chci jet