Svahy v KYRGYZSTÁNU

freeridový ráj v srdci Asie

Vyraz s námi objevovat novinku letošní zimy! Tentokrát naše cesta za lyžařskou exotikou míří do Střední Asie, konkrétně do Kyrgyzstánu. Namixovali jsme pro tebe sněžný koktejl, který bude lahodit tvému prkno a lyžím! Nejprve si dáme 5 nocí v Karakolu – největším středisku v zemi. Bydlet budeme přímo na svahu, v hotelu s chutnou polopenzí a bohatou nabídkou wellness. Během 4 lyžařských dní si můžeš vyzkoušet jak upravené svahy, tak se nechat třeba skútrem vyvést nad středisko a poslat to dolů lesem vedle sjezdovky. Druhou půlku zájezdu strávíme v Jyrgalanu, horské vesničce nacházející se asi 60 km východně od Karakolu, kde to bude úplně jiný kulturní zážitek! Bydlet budeme v tradičních jurtách na okraji vesničky, ležící ve výšce 2300 m.n.m.! Odtud budeme po 4 dny vyrážet na skialpech, skútrech či rolbách objevovat okolní majestátní hory a dělat do jejich sněhové posypky první zářezy! Ani tady nebude chybět stylová sauna a chutná plná penze!

Nesedí ti termín, ale přesto si chceš s námi nějakou tu lyžařskou exotiku dát? Tak mrkni na zájezdy do Íránu, Gruzie nebo Indie!

Lokalita a ubytování

První část zájezdu strávíme ve středisku Karakol, které je nejvýše postaveným střediskem ve střední Asii (nejvyšší bod střediska se nachází ve výšce 3450 m.n.m.). V sovětských dobách sloužilo k tréninku národního týmu a v roce 2004 prošlo rekonstrukcí. Ale ani tak nečekej žádnou modernu (jako třeba v Gruzii), ale spíš lyžařský skanzen podobný středisku Dizin v Íránu. Středisko nabízí 20 km solidně upravovaných sjezdovek, které obsluhují 4 sedačkové lanovky. Pro dosažení nejvyššího bodu střediska lze pak využít rolbu nebo skútr. Spíš než technickým zázemím a vybaveností je středisko zajímavé díky své poloze a prostředí, které jej obklopuje. Základna leží ve vysoké nadmořské výšce (2300 m.n.m.) uprostřed jehličnatých lesů obklopena majestátními vrcholy pohoří Ťan-Šan nedaleko jednoho z největších horských jezer na světě – Issyk-Kul, které má velký vliv na sněhové srážky v oblasti.

Počet lanovek: 4 (4 sedačky)
Výškový profil: 2 300 – 3 450 m.n.m.
Délka sjezdovek: 20 km

V Karakolu budeme ubytováni 5 nocí v hotelu Kapriz, který stojí přímo uprostřed střediska, hned vedle sjezdovky. K dispozici budeme mít 2lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC. V rámci ceny máš i chutnou polopenzi (snídaně + večeře) a wi-fi a za příplatek lze využít i hotelové wellness (krytý bazén, sauna, pára, vířivka, masáže).

Na druhou část zájezdu se přesuneme asi 60 km na východ do malé vesničky Jyrgalan. Tato kdysi důlní obec se po rozpadu Sovětského svazu téměř vylidnila, nicméně někteří usedlíci vydrželi a dodnes bojují za její zachování. Jyrgalan je situován v horách v nadmořské výšce 2300 m.n.m. a je obklopen několika 4tisícovkami. Tady budeš mít pocit jako by ses vrátil 30 let v čase, místní zde stále žijí stále tradičním způsobem života. Uvidíš koňské povozy, ruční výrobu koberců, venkovní pečení tradiční lokálních dobrot. Folklór tady prostě má ještě obrovskou sílu. To vše v kombinaci s nádhernými kopci v okolí dělá z Jyrgalanu ojedinělý kulturní ráj pro skialpinisty! A proto tady míříme!

Bydlet budeme v tradičním obydlí této oblasti – jurtách! Tady strávíme celkem 4 noci a čekají nás 4 jezdící dny. V rámci ubytka máš v ceně i plnou penzi. A nebude chybět ani sauna! V Jyrgalanu ale nečekej žádné vleky a upravované sjezdovky. Tady míříme čistě za freeridem. Buď si zdejší kopce vyšlápneš na skialpech, splitu nebo sněžnicích nebo si jako skupina můžeme objednat rolby nebo místní borce na skútrech, kteří nás na zdejší vrcholky vytáhnou. Pak už tě čeká jenom nezapomenutelná jízda prašanovým polem po rozlehlých planinách – něco tak jedinečného a krásného, že na to nikdy nezapomeneš! Tyhle kopce s sebou nesou ale taky určitě riziko a laviny zde nejsou nic neobvyklého! Proto je absolutní nutností lavinová výbava (těm, co nemají, můžeme za příplatek zapůjčit) a taky přítomnost místních zkušených guidů, které máme domluvené a které máš v ceně zájezdu! Bez nich ani ránu…

Lyžování v Kyrgyzstánu - Layno Tour Lyžování v Kyrgyzstánu - Layno Tour

Program a doplňky

Stejně jako další lyžařské exotiky v naší nabídce, má i zájezd do Kyrgyzstánu hlavně 2 cíle: pořádně si zajezdit na nekonečných prašanových pláních a poznat co nejvíc místní kulturu, lidi, kuchyni. Během pobytu ve středisku Karakol budeme objevovat hlavně místní sjezdovky, nicméně i tady bude možnost dát si nějak ten freeride v okolních lesích. Po ježdění pak nesmí chybět pořádný relax v hotelovém wellness a večer samozřejmě nějaký ten večírek. A když už nám nebude program ve středisku stačit, vyrazíme za písničkou do města! V půlce zájezdu se přesuneme do Jyrgalanu, kde to bude opravdový kulturní zážitek. Spaní v tradičních jurtách, lokální plná penze, vesnický folklor všude dokola, koně, povozy a kolem nekonečné hory dávající neskutečné možnosti jízdy v prašanu. Při cestě zpátky pak dáme ještě 1 noc v hlavním městě Biškeku, kde se mrkneme na ty nejznámější místa.

Kromě neskutečného lyžařského zážitku tě čeká i ohromná dávka kulturního vyžití! Kyrgyzstán je neskutečně zajímavá země plná milých a pohostinných lidí, krásné přírody, výborné kuchyně a zajímavých tradic!

Předběžný harmonogram zájezdu:

17. února 2024 (sobota) – odlet z Prahy v 15:10

18. února 2024 (neděle) – přílet do Biškeku v 9:25 místního času, 5-7hodinový přesun soukromými mikrobusy do střediska Karakol (po cestě zastávka na oběd), kde se ubytujeme, povečeříme a můžeme vyrazit objevovat místní bary.

19. – 22. února 2024 (pondělí – čtvrtek) – lyžovačka ve středisku Karakol, wellness v hotelu, večírky, výlety do města

23. února 2024 (pátek) – po snídani se sbalíme a soukromými mikrobusy se přesuneme do vesničky Jyrgalan, kde se ubytujeme v jurtách a hned vyrazíme na místní svahy se zkušenými guidy. Oběd a večeře zajištěna. Navíc možnost využití sauny.

24. – 26. února 2024 (sobota – pondělí) – prášení na okolních svazích v doprovodu certifikovaných guidů (možnost šlapat po svých a nebo si objednat rolbu/skútr za příplatek). Ubytko v jurtách, plná penze, k dispozici sauna.

27. února 2024 (úterý) – po snídani přesun z Jyrgalanu do hlavního města Biškeku (po cestě možnost zastavení na koupačku u horkých pramenů), kde se ubytujeme v hostelu a vyrazíme objevovat krásy (a bary) metropole. Ráno se sbalíme a vyrazíme na letiště, odkud v 10:50 vyletíme zpět směr Česko.

Doprava

Letecky – let z Prahy do Kyrgyzstánu (Biškek) s Turkish Airlines! V ceně letenky máš 30kg odbavené zavazadlo + snowbag (lyže/snowboard, 23 kg) + příruční zavazadlo (8 kg).

Odlet z Prahy v sobotu 17. února v 15:10 a další den ráno jsi v Kyrgyzstánu (9:25). Z Biškeku se pak mikrobusy přesunem na hotel do Karakolu (5 až 7 hodin jízdy), kde se ubytujeme a můžeš prozkoumat okolí! A v pondělí 19. února už můžeš na svah.

Návrat do Prahy ve středu 28. února (odlet z Kyrgyzstánu v 10:50 místního času a v 18:15 jsi v Praze)

Pro cestování do Kyrgyzstánu je nutný platný cestovní pas (s platností alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu).

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 5 nocí na hotelu v Karakolu, 4 noci v jurtách v Jyrgalanu, 1 noc na hotelu v Biškeku
 • MEZINÁRODNÍ LETENKY - z Prahy do Kyrgyzstánu a zpět s Turkish Airlines
 • ZAVAZADLA - 30kg odbavené, 23kg snowbag, 8kg příruční
 • TRANSPORTY – mikrobusy z/na letiště, mezi Karakolem a Jyrgalanem
 • JÍDLO – 5x polopenze v Karakolu, 4x plná penze v Jyrgalanu
 • CERTIFIKOVANÍ GUIDI – na 4 dny v Jyrgalanu, max. 5 osob na 1 guida
 • SAUNA - v jurtách v Jyrgalanu
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 jsou tu pro tebe
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 USD/noc
 • SKIPASS - ve středisku Karakol, denní skipas stojí cca 350 Kč
 • JÍDLO – zbývajících 6 obědů, 2 snídaně a 1 večeře
 • ROLBA/SKÚTR – volitelně v Jyrgalanu, cena cca 1 900 Kč /os. / den
 • ZAPŮJČENÍ LAVINOVÉ VÝBAVY – pípák, lopata, sonda za 50 EUR / pobyt
 • WELLNESS - v hotelu v Karakolu
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat u nás výhodněji

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU 44 490 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY43 990 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB43 490 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - při přihlášení do 10. listopadu 2023- 1 000 Kč
SLEVA "opět s Laynem"- 500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Video

Svahy v KYRGYZSTÁNU
17. - 28. února 2024
Karakol/Jyrgalan, Kyrgyzstán
21/24
od 41 990 Kč
od 41 990 Kč

LOKALITA: Karakol/Jyrgalan, Kyrgyzstán

KAPACITA: 24 osob

DOPRAVA: Letecky z Prahy

UBYTOVÁNÍ: Hotel/jurty

DELEGÁT: Tomáš

CESTOVNÍ DOKLADY: cestovní pas (platnost aspoň 6 měsíců)

POČET DNÍ NA SVAHU: 8

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 8

chci jet