Treky na LOFOTECH

Treky, rybářské vesničky a nádherné pláže!

Další Layno novinka, o kterou jste nás tak dlouho prosili! Lofoty, bejby! Objev s námi toto nádherné souostroví za severním polárním kruhem. Dáme si nespočet treků na ikonické vrcholky a ty nejhezčí vyhlídky, které tato část Norska nabízí! Projdeme se společně po nádherných plážích s bílým pískem a průzračnou vodou, prozkoumáme několik malebných rybářských vesniček a přístavů s typickými domečky „rorbuery“ a ochutnáme lahodnou místní kuchyni plnou čerstvých a sušených ryb. Bude to prostě nezapomenutelný trip!

Nevyhovuje ti tento termín? Nevadí! Krom tohoto termínu jedeme ještě 4. – 12. července a taky 17. – 24. září 2024.

Lokalita a ubytování

Lofoty asi ani není třeba představovat. Toto norské souostroví nacházející se za severním polárním kruhem nabízí nespočet nádherných treků s neuvěřitelnými výhledy, romantické rybářské vesničky, malebné přístavy, nádherné písčité pláže s průzračnou vodou, místní kuchyni plnou ryb a mořských plodů, drsné klima a hlavně hromadu nezapomenutelných zážitků!

Během našeho pobytu si dáme několik výšlapů na ty nejznámější vyhlídky a vrcholy na Lofotech. Vyšlápneme si třeba na ikonickou vyhlídku Reinebringen (484 m.n.m.) s nádherným výhledem na rybářskou vesničku Reine. Nebude chybět ani trek na pláž Kvalvika známou z dokumentu „Na sever od slunce“. Že jsi ho ještě neviděl? No tak to musíš! Protože ten příbytek, kteří si tam kluci postavěli, se na pláži i po více než 10 letech nachází a ty se do něj budeš moci podívat! Pokud na ten dokument koukneš, tak ten následný zážitek nejde slovy popsat. A neopomineme ani vyhlídkový bod Ryten (543 m.n.m.), ze kterého jde pláž nádherně vidět. Nebude chybět ani výšlap na Festvågtind (541 m.n.m.), ze kterého je nádherný výhled na ostrovní rybářskou vesničku Henningsvær, kde se údajně nachází nejhezčí fotbalové hřiště na světě. U městečka Svolvær si dáme hike ke slavné ďáblově bráně Djevelporten a pokračovat budeme až k vrcholu Fløya (590 m.n.m.), odkud je nádherný výhled nejen na samotné městečko, ale taky na známý skalní útvar Svolværgeita známý taky jako „Koza“. A dáme si i nějaké lehčí treky jako třeba procházku podél pobřeží z Eggumu do Unstadu, kde si budeš připadat jako ve Skotsku. Kromě známé Kvalviky uvidíš i další pláže – třeba pláže Ramberg, Uttakleiv nebo Haukland. Na posledně zmíněnou je obzvlášť krásný pohled z vrcholu Mannen (400 m.n.m.). Při pohledu na ni budeš mít spíš pocit, že jsi někde v Karibiku než za severním polárním kruhem. Navštívíme i několik malinkatých rybářských vesniček a městeček, které si jednoduše zamiluješ pro jejich jedinečné kouzlo – Henningsvær, Reine, Nusfjord, Svolvær, Hamnøya, Å (ano, čteš správně – Å je to název vesnice – nejkratší název vesnice na světě, která se shodou okolností nachází na úplném konci Lofot).

Ubytováni budeme ve skromných, ale útulnách chatkách/bungalovech v rámci kempů. První noc a poslední 2 noci strávíme poblíž letiště ve vesničce Gullesfjord, kde budeme mít k dispozici několik chatek pro 4 osoby. Převážnou část zájezdu budeme ale bydlet v kempu u vesničky Storfjord, kde nám budou k dispozici chatky pro 4 až 6 osob. Kemp jsme vybrali z důvodu jeho strategicky výhodné polohy, jelikož je to odsud ke všem zajímavých místům na Lofotech maximálně 60-70 km, takže se každý den budeme vracet a nebudeme se muset balit a měnit neustále místa pobytu. Zároveň jsme kemp vybrali z důvodu, že je v něm k dispozici sauna a sudy s horkou vodou, což je ideální na pořádný relax po treku. A navíc se nachází v nádherném prostředí hned u jezera, kde si můžeš půjčit třeba kajak nebo paddle board. Prostě značka Layno ideál.

Program a doplňky

Ten bude opravdu bohatý, ale hlavní náplní budou rozhodně treky, jelikož ty na Lofotech jsou opravdu nádherné a jedinečné. Každý den budeme vyrážet z naší základny na výpravy do jednotlivých koutů Lofot a objevovat jejich nejkrásnější místa! Přesný harmonogram každého dne se bude odvíjet hlavně od předpovědi počasí, které dokáže být na Lofotech velmi proměnlivé. Ale vzhledem k tomu, že máme v kempu saunu, jezero na koupání a chany (sudy s horkou vodou), tak ani deštivé počasí pro nás není překážkou!

Doprava

Letecky – let z Prahy do Norska (Harstad/Narvik) s Norwegian Air s 1 přestupem (v Oslu)! Letiště Harstad/Narvik je nejblíž Lofotům, jak to jen jde, takže tě nečeká žádný dlouhý transfer. V ceně letenky máš i 2 odbavené zavazadla (2x 23kg) + příruční zavazadlo (10 kg).

Odlet z Prahy ve čtvrtek 5. září ve 12:50 a v 19:35 jsme na místě (s přestupem v Oslu). Z letiště vyrazíme dodávkami do Gullesfjordu, kde strávíme první noc.

Návrat do Prahy v neděli 15. září (odlet z Norska v 15:40 a ve 21:15 jsi v Praze).

Pro cestování do Norska ti stačí občanský průkaz. Doporučujeme mít platnost alespoň 3 měsíce po konci zájezdu.

Na Lofotech se budeme přesouvat soukromými mikrobusy.

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

  • ZPÁTEČNÍ LETENKA – let z Prahy s přestupem v Oslu, včetně 2ks odbaveného 23kg zavazadla
  • DOPRAVA NA LOFOTECH – dodávkami, včetně PHM
  • UBYTKO – 10 nocí v chatkách/bungalovech
  • FOTO ZE ZÁJEZDU - po návratu do ČR
  • SLUŽBY DELEGÁTŮ - 24/7 ti budou k dispozici
  • POJIŠTĚNÍ PRO PŘÍPAD ÚPADKU CK - to, aby bylo všechno v cajku
  • STRAVA – budeme zastavovat pravidelně v obchodech a kuchtit na ubytku
  • VOLITELNÉ VSTUPY – muzea, skanzeny, výlet rybářskou lodí, kajaky, ...
  • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - umíme zařídit včetně pojištění storna zájezdu, odpovědnosti,...

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU36 990 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY36 490 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB35 990 Kč
SLEVA "OPĚT S LAYNEM"- 1 000 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - přihlášení do 31. května 2024- 1 000 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Video

Treky na LOFOTECH
5. - 15. září 2024
Lofoty, Norsko
17/24
od 33 990 Kč
od 33 990 Kč

LOKALITA: LOFOTY, NORSKO

KAPACITA: 24 OSOB

DOPRAVA: LETECKY Z PRAHY

UBYTOVÁNÍ: CHATKY

DELEGÁTI: HONZA + DALŠÍ

NÁROČNOST: STŘEDNÍ/VYŠŠÍ

CESTOVNÍ DOKLADY: OBČANKA/PAS

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 7

chci jet