Exotická lyžovačka v ÍRÁNU

Už si někdy brázdil svahy na Blízkém východě?

Hledáš opravdovou lyžařskou exotiku? A co říkáš na Blízký východ? Ano, čteš správně! Po předcovidové premiéře jsme pro tebe opět připravili regulérní porno jízdu v nádherném Íránu.  Čekají tě nekonečná prašanová pole, poloprázdné středisko, nádherné hory, přívětiví Íránci, lahodná íránská kuchyně, zajímavá a odlišná kultura a nespočet zážitku v partě stejně mladých nadšenců, jako jsi ty! Tak neseď doma a pojeď s námi sjíždět ty největší pecky, které Blízký východ nabízí! A nevěř všemu, co slyšíš a vidíš v médiích – Írán je nádherná země a Íránci jsou jedni z nejmilejších a nejvřelejších lidí, co jsme na našich cestách potkali.

Lokalita a ubytování

Odpaňovat svahy budeme v největším středisku Íránu – Dizin, které leží 65 km od hlavního města Teherán. Středisko se nachází v nadmořské výšce 2 500 – 3 700 m.n.m. a díky tomu patří mezi nejvýše položená střediska na světě! Můžeš se tak nechat vyvést do neuvěřitelných 3 600 m.n.m. a pak prášit s 1200m převýšením po zasněžených planinách, po kterých nikdo před tebou nejel! Díky své poloze středisko disponuje kvalitními sněhovými podmínkami a to od listopadu až do května. Pohoří Alborz, ve kterém se středisko nachází, připomíná obrovské pastviny, po kterých se dá jezdit prakticky kdekoliv! To ocení zejména milovníci freeride, kterým toto středisko nabízí nespočet možností, jak se v nekonečném bílém poli vyřádit! Ale pokud patříš mezi ty, kteří se raději drží na sjezdovce, tak buď taky v klidu – středisko je dostatečně velké a sjezdovky skoro prázné!

Počet lanovek: 16 (4 gondoly, 3 sedačky, 9 vleků)
Výškový profil: 2 500 – 3 700 m.n.m.
Počet sjezdovek: 23

   

Oproti 1. ročníku měníme ubytko – naší skvělí místní hostitelé renovují svůj hostel a není jisté, zda renovaci stihnou. Ale strádat rozhodně nebudeš! Zajistili jsme nádherný hotel přímo ve středisku! K dispozici nám budou prostorné pokoje pro 2 a 3 osoby! Za drobný příplatek si pak můžeš vzít 4-lůžkový royal apartmán s obývákem s krbem a žít si jako Kevin v hotelu Plaza! V ceně máš navíc každé ráno u lahodnou snídani formou bufetu a wi-fi. V hotelu se nachází taky restaurace, kde si budeš moct dát nějaké ty lokální speciality (kebab!!!) za hodně nízké ceny (50-150 Kč) a taky kavárna, kde oceníš třeba vodárnu!

  

V případě, že by naši známí stihli renovaci svého hostelu, tak bychom upřednostňovali ubytování u nich. Není to sice takový luxus, ale zase je to autentičtější a budeš mít i možnost poznat pořádně místní zvyky a kulturu. A navíc budeš mít v ceně i polopenzi. Hostel je ve vesničce asi 5 km od střediska (každodenní transport do střediska je zajištěn). Uvidíme, jestli to nakonec bude luxusní hotel ve středisku nebo malebný hostel u místních s polopenzí. V obou případech to ale bude pecka!

Program a doplňky

Kromě výživné lyžovačky tě čeká hlavně pořádný kulturní zážitek! Írán je fést zajímavá země a mediální obraz, který se mu dostává, není vůbec pravdivý! Íránci jsou jedni z nejvíc přátelských lidí, které jsme během našeho cestování potkali. K tomu výborná íránská kuchyně, na kterou budeš ještě dlouho vzpomínat. Jeden den vyrazíme volitelně taky na celodenní výlet do hlavní metropole – Teheránu, kde navštívíme obrovský bazar, slavnou Azadi tower a dáme si ty největší místní dobroty! Ceny v Íránu jsou navíc tak nízké, že budeš mít problém utratit to, co si rozměníš! V Íránu na tebe nečekají jenom nádherné vysoké kopce a prázdné planiny plné prašanu, ale taky obrovský kulturní zážitek, který ti utkví v paměti hooodně dlouho!

 

Možné příplatky/další náklady:

Oběd/večeře v hotelu/na svahu – 50-150 Kč
Celodenní výlet do Tehránu – 500-700 Kč (zpáteční cesta busem, průvodce, oběd)
Ubytko v apartmánu Royal pro 4 osoby – 1 400 Kč/os./pobyt
Cestovní pojištění včetně jízdy mimo sjezdovky – 120 Kč/den = 1200 Kč/zájezd

Doprava

Leteckylet z Prahy do Íránu (Tehrán) s Turkish Airlines!
Žádné doplatky za zavazadla – v ceně je 30 kg zavazadlo + snb/lyže (23kg) + příruční zavazadlo (8 kg)
Žádné nutný transfer na letiště v okolních zemích – odlet je z Prahy!
Žádné doplatky za transfer v Íránu z letiště na hotel – transfer je v ceně!

Odlet z Prahy v pátek 27. ledna v 19:25 a další den dopoledne (10:30) jsi v Íránu! Z Teheránu se pak busem přesunem na hotel, kde se ubytujeme a prozkoumáme okolí!
Návrat do Prahy v neděli 5. února (odlet z místa 7:30 a 14:35 jsi v Praze)

Pro cestování do Íránu je nutný platný cestovní pas a vízum!

Vízum do Íránu:
– není zahrnuto v ceně zájezdu (50-80 EUR)
– žádost se podává elektronicky (https://evisatraveller.mfa.ir) – vyplněním získám potvrzení (nejedná se ještě o samotné vízum) – s potvrzením žádám o vízum buďto na íránské ambasádě v Praze nebo po příletu na letišti v Teheránu
– pro vyplnění žádosti je potřeba:

 • Kopie/sken pasu (biometrický, platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu) ve formátu jpeg do 500 kb o minimálních rozměrech 800×600 pixelů. Pouze hlavní strana pasu s fotkou (ne celá dvojstrana)
 • Aktuální fotografie v jpeg do 500 kb s minimálním rozlišením 400×600 pixelů. Většinu fotografie by měla vyplňovat vaše hlava, na bílém pozadí. Na fotce bys neměl/a mít brýle.

Pro následné vyzvednutí víza (na ambasádě nebo na letišti) je potřeba mít s sebou:

 • vytištěné potvrzení (viz výše)
 • biometrický pas platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu
 • potvrzení v angličtiny o cestovním pojištění (musí být v něm přímo uvedeno „Islamic republic of Iran“)
 • potvrzení o ubytování v Íránu (dodáme my)
 • peníze na vízový poplatek (50-80 EUR – podle místa; na ambasádě lze platit pouze kartou a vízum stojí 50 EUR)

Pro získání víza do Íránu nesmíš mít v pase razítko z Izraele (v takovém případě je potřeba požádat o nový pas). Víza do Íránu se již nedávají do cestovního pasu, ale na samostatný papír, takže s cestováním do USA by neměl být problém.

DOPORUČUJEME žádost o vízum na ambasádě
potvrzená částka 50 EUR – na letišti se částka může lišit; kratší doba čekání – na letišti můžeš čekat i několik hodin; první návštěvu na ambasádě musíš absolvovat sám/a (dávají se otisky prstů), nicméně druhou návštěvu (vyzvednutí víza) na ambasádě za tebe může absolvovat někdo jiný s plnou mocí – rádi vyřešíme za vás my!

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

 • UBYTKO – 7 nocí v nádherném hotelu přímo ve středisku
 • LETENKY – z Prahy s Turkish Airlines
 • ZAVAZADLA - 30kg odbavené, 23kg snowbag, 8kg příruční
 • SKIPASS - na 7 dní do střediska Dizin
 • TRANSPORTY – mikrobusy z/na letiště
 • JÍDLO – 7x snídaně (hotel) nebo polopenze (v rodinné hostelu)
 • FOTO ZE ZÁJEZDU – po návratu do ČR
 • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku
 • SLUŽBY DELEGÁTŮ – 24/7 jsou tu pro tebe
 • POBYTOVÁ TAXA – 1 EUR/noc
 • VÍZA – 50 až 80 EUR
 • OBĚDY/VEČEŘE – na svahu/v hotelu si koupíš jídlo za levný peníz
 • ZAPŮJČENÍ FREERIDE VYBAVENÍ – pípák, lopata, sonda 10 EUR/40 EUR (den/pobyt)
 • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – možnost sjednat u nás výhodněji

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU28 790 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY28 290 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB27 990 Kč
SLEVA - přihlášení do 30. listopadu 2022-500 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"-500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Video

Exotická lyžovačka v ÍRÁNU
27. ledna - 5. února 2023
Dizin, Írán
21/24
od 26 990 Kč
od 26 990 Kč

LOKALITA: Dizin, Írán

KAPACITA: 24

DOPRAVA: letecky z Prahy

UBYTOVÁNÍ: hotel ve středisku

DELEGÁTI: Tomáš a další

CESTOVNÍ DOKLADY: cestovní pas, vízum

SKIPAS: 7 dní

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 5/6

chci jet