Treky jihozápadním NORSKEM!

Fjordy, horské túry, ledovce a vodopády

Poznej kouzlo jedné z nejkrásnějších evropských zemí! Neuvěřitelné výhledy na dlouhé fjordy, výšlap k ledovci, vysoké skalní stěny, majestátní vodopády, divoké řeky s průzračnou vodou, horské túry. Na vlastní kůži se tak můžeš přesvědčit, že Norsko nabízí, co se přírody a krajiny týče, to nejlepší v Evropě! Na některé místa budeš prostě jenom nevěřícně zírat s otevřenou pusou – až tak krásně tam je!

Lokalita a ubytování

Autobusem prozkoumáme zejména jihozápad Norska, hlavně krajinu okolo Hardangerfjoru. Během týdne navštívíme spoustu nádherných, ale zároveň rozmanitých míst – vodopády, hory, skalní převisy, fjordy, ledovce, národní parky, … bude toho opravdu hodně. Určitě se nejedná o pohodlný zájezd. Nachodíme toho poměrně dost, takže člověk by měl být alespoň průměrně fyzicky zdatný (zatím to však všichni, co s námi za posledních 7 let jeli, zvládli). Nejdelší trek (na Trolltungu) měří celkem 28 km (tam i zpět), ale stojí opravdu za to!

Spát budeme ve vlastních stanech převážně v kempech (10 nocí), čeká nás ale také nocleh ve volné přírodě (1 noc). Je nutné vzít si vlastní stan! Nejlépe dohromady pro 2-4 osoby. V  kempech je většinou teplá sprcha za malý poplatek (cca. 10 NOK).

Program a doplňky

Předběžný program:

12.7. (středa) – odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách, cesta do Polska přes Německo, kde se nalodíme na trajekt směr Švédsko.

13.7. (čtvrtek) – po půlnoci ze středy na čtvrtek připlutí trajektu do Švédska, které přes noc přejedeme a brzo ráno jsi v Norsku. Návštěva Heddal Stavkyrkje (=největší a nejznámější dřevěný sloupový kostel v Norsku). Odpoledne příjezd k našemu prvnímu cílí – městečku Rjukan (památka UNESCO). Ubytování v kempu, uvítací večírek!

14.7. (pátek) – výšlap na horu Gaustatoppen (=nejvyšší hora údolí Telemark, 1883 m.n.m.), prohlídka městečka Rjukan, spaní v místním kempu.

15.7. (sobota) – túra do národního parku Hardangervidda (Solstien trek s možností jít kolem ikonických rjukanských zrcadel) s možností využití lanovky Krossobanen (nejstarší fungující lanovka v severní Evropě), přesun do oblasti Dagali, kde se ubytujeme v kempu a dáme si večerní zevlovačka v sauně a chanu (dřevěná káď s horkou vodou).

16.7. (neděle) – adrenalinové dopoledne v podobně volitelného raftingu na divoké řece, který patří mezi ty nejlepší v Evropě! Odpoledne pak trek v okolí městečka Geilo a večer opět relax v sauně nebo v chanu v kempu!

17.7. (pondělí) – dopoledne návštěva vodopádů Vøringsfossen, pak trek Husedalen kolem 4 vodopádů a na večer přesun do údolí Rullestad do městečka Roldal, kde se ubytujeme v kempu.

18.7. (úterý) – jedinečný túra k ledovci Buerbreen, na které budeš lozit po lanech a brodit divoké horské potoky, vodopády Latefossen, malebné město Odda. Spaní v kempu v Roldalu.

19.7. (středa) – mohutné vodopády Langfossen a pak projížďka panoramatickou silnicí 520 v oblastí Rogaland, termální koupaliště ve městě Sauda. Spaní v kempu v Roldalu.

20.7. (čtvrtek) – začátek výšlapu na Trolltungu (s přespáním na nádherném místě v horách) – jeden z nejkrásnějších výšlapů, které Norsko nabízí (14 km jednosměrně, cca. 6-7 hodin tam, 4-5 hodin zpátky). Volitelně si i zajdeme na krásný západ slunce.

21.7. (pátek) – ranní Trolltunga, kterou zažiješ bez hromady dalších turistů a následný trek zpátky, spaní opět v Roldalu.

22.7. (sobota) – přesun podél jihozápadního pobřeží k skalnímu masivu Preikestolen, ubytko v kempu ve Forsandu, menší volitelný trek k jezeru Haukalivatnet/na vrchol Bergefjelle.

23.7. (neděle) – nezapomenutelný ranní výšlap s čelovkami na východ slunce na jednu z nejznámějších ikon Norska – skalní masiv Preikestolen (cca. 2 hodiny nahoru), který zažiješ s minimem dalších lidí. Přesun k Mandalu.

24.7. (pondělí) – přes den prohlídka města Kristiandsand, večerní trajekt do Dánska (20:15-22:30) a cesta zpět do ČR

25.7. (úterý) – příjezd do ČR v ranních/dopoledních hodinách

Program se ještě může trochu měnit, i v závislosti na počasí. To nejdůležitější však zůstane! 🙂

Většinu treků absolvujeme „nalehko“ pouze s věcmi, které budeš potřebovat mít při sobě (pláštěnka, pití, svačina,…) a zbytek věci zůstane v autobuse. Pouze 2denní trek na Trolltungu absolvujeme „natěžko“ se stanem, spacákem,…

MOŽNÉ PŘÍPLATKY:

Lanovka Krossobanen: 250-400 Kč (jednosměrná-zpáteční)
Lanovka Gaustabanen: 750-1200 Kč (jednosměrná-zpáteční)
Rafting na divoké řece v Dagali (2-3hod): 1200-1300 Kč
Adrenalinové horské motokáry v Dagali (1 hod): 350-400 Kč
2 noci v chatě typu Lavvo pro 6 osob v Dagali: 400 Kč/os.
Sauna/chan (venkovní hottub pro 6-8 osob) v Dagali: 200 – 400 Kč/večer (podle počtu osob)
Koupaliště v Saudě: 300-350 Kč

Doprava

POZOR! Z důvodu zrušení trajektové linky Hirtshals – Langesund dojde ke změně trasy po cestě do Norska a také změně plánovaného času odjezdu 12. července

Do vytouženého Norska tě dovezeme klimatizovaným busem, ve kterém si budeš moct koupit pivo a jiné nápoje, zkouknout nějaký ten film a pokecat s ostatníma :). V našich busech to žije a ještě než dorazíme do cíle, budeš určitě znát všechny spolucestující! Cestou tam – z Polska trajektem do Švédska a pak směr Norsko
Cesta zpět – z Norska trajektem do Dánska a pak přes Německo zpátky do Česka

Nástupní místa jsou VŠECHNA V CENĚ ZÁJEZDU!

NÁSTUPNÍ MÍSTA: 

Opava, Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Ústí n. Labem (v případě větší skupinky lidí také jiná města na trase autobusu).

Do Norska lze cestovat s platným občanským průkazem!


Předběžný plánovaný odjezd do Norska
ve středu 12. července brzo ráno (Opava 2:00, Ostrava 2:30, Olomouc 3:45, Brno 5:00, Praha 8:00, Ústí nad Labem 9:30)
Příjezd návrat zpět do ČR: 
v úterý 25. července v průběhu dne (Ústí 8:00 – Opava 16:00)

Cena

Cena zahrnuje vs nezahrnuje

  • DOPRAVA – klimatizovaným busem
  • TRAJEKTY – z Polska do Švédska a zpět z Norska do Dánska + místní trajekty
  • UBYTKO – 10 nocí v kempech ve vlastních stanech, 1 noc ve volné přírodě
  • FOTO – po návratu do ČR
  • DOPRAVA NA TROLLTUNGU - soukromým autobusem k začátku treku a zpět
  • POJIŠTĚNÍ CK - pro případ úpadku, nutnost, která musí být a snižuje tvé riziko
  • SLUŽBY DELEGÁTŮ - 24/7 jsme ti k dispozici
  • JÍDLO – nejlépe si vzít vařič a jídlo z ČR
  • VOLITELNÉ VSTUPY - lanovka Krossobanen/Gaustabanen koupaliště v Saudě, adrenalinové aktivity v Dagali,..
  • CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ - umíme zařídit

Varianty zájezdu

Cena zájezdu pro 1 OSOBU15 990 Kč
Cena zájezdu pro 2-3 OSOBY15 690 Kč
Cena zájezdu pro 4 A VÍCE OSOB15 390 Kč
FIRST MINUTE SLEVA - přihlášení do 31. března 2023-500 Kč
SLEVA - "Opět s Laynem"-500 Kč
V případě využití služby BENEFIT PLUS je nutné mít smlouvu na 1 osobu a nelze využít dalších nabízených slev

FAQ

Mám se sbalit do krosny nebo do kufru?

Je to jedno. Ve všech kempech bude stát autobus kousek od nás. A téměř všechny treky půjdeme "nalehko" s normálním batohem, kde budeš mít základní věci (jídlo, pití, pláštěnku, suché oblečení,..). Pouze na 2denní trek na Trolltungu budeš potřebovat větší batoh/krosnu (poneseš stan, spacák, jídlo,..). Takže varianta 1 - sbalíš se do vetší krosny (60-90l), kterou použiješ i na trek na Trolltungu. Varianta č. 2 - sbalíš se do kufru a vezmeš i patřičný batoh/krosnu (50-60l).

Jak dlouhé jsou jednotlivé treky?

Různě. Od těch nejkratších procházek (2-3km) až po dvoudenní trek na Trolltungu (28 km)

Budeme na místě zastavovat v obchodech?

Ano, skoro každý den se budeme snažit zastavit na nákup. Proto není nutné s sebou brát jídlo na celou dobu pobytu. Klidně si můžeš na místě nakupovat na 2 dny dopředu.

Jaká bude v Norsku teplota a počasí?

Norské přísloví praví "Neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení" :). Je lepší být připraven na vše. Z naší zkušenoosti víme, že teplota se pohybuje v rozmezí 10-25°C. Určitě doporučujeme teplejší spacák a nepromokavé oblečení včetně bot.

Video

Treky jihozápadním NORSKEM!
12. - 25. července 2023
jihozápadní Norsko
32/50
od 14 390 Kč
od 14 390 Kč

LOKALITA: JIHOZÁPAD NORSKA

KAPACITA: 50

DOPRAVA: AUTOBUS

UBYTOVÁNÍ: VLASTNÍ STANY

DELEGÁTI: HONZA A DALŠÍ

NÁROČNOST: STŘEDNÍ

CESTOVNÍ DOKLADY: OBČANKA

POTŘEBNÝ POČET DNÍ DOVOLENÉ: 10

chci jet